Alexa

Kastamonu'da MHP Başkanı Kurtcu İstifa Etti

Milliyetçi Hareket Partisi Kastamonu Merkez İlçe Başkanı Ali Osman Kurtcu, başkanlık görevinden istifa ettiğini açıkladı.

Kastamonu'da  MHP Başkanı  Kurtcu İstifa Etti

MHP Kastamonu Merkez İlçe Başkanı Ali Osman Kurtcu, Merkez İlçe Başkanlığı görevine getirildiğini belirterek, “İnandığımız milli, İslami, sivil, siyaset anlayışının; bulunduğumuz yöremizde, ilçemizde, şehrimizde, ülkemizde ve bütün Türk-İslam alemi ve insanlığa hakim olması için gayret ettik” dedi.

İlçe Başkanı Ali Osman Kurtcu yaptığı yazılı basın açıklamasında "İstifamızın herhangi bir şekil ve surette fikrimizden partimiz ve davamızdan zerre kadar farklılaşmaya sebebiyet verecek mülahazalardan uzaktır.” belirtti.

HELALLİK İSTEDİ

Doğru ve hak bildiklerini en gür sesle ifade etmeye gayret ettiklerini belirten Başkan Kurtcu, “Doğruyu hakkı ifade eder iken, polemiğe girdiğimiz, tartıştığımız, sürç-ü lisan ettiklerimiz var ise haklarını helal etsinler. Teşkilatımızın çalışmaları iyi niyet içerisinde, partimizin fikrimizin inkişafı gayesi ile sırf rızayı bari için gerçekleştirilmiştir. Geçen bütün süre içerisinde yaptığımız ettiğimiz bütün iş ve eylemler doğru olması, hak olması için gerekli istişareleri tastamam gerçekleştirdik. Çıkan sonuçlara göre hareket ettik. Şehrimizin sivil toplum kuruluşlarına, resmi ve tüzel kişiliklere, köy ve mahalle muhtarlarımıza, yerel siyasetçilerimize, her düşünce ve fikre sahip memleket sevdalılarına, yerel basınımızın kıymetli mensuplarına teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

MHP Merkez İlçe Başkanı Kurtça açıklamasını şöyle sürdürdü:

AMACIMIZ VE GAYEMİZ FİKRİMİZİN İKTİDAR OLAMASI

“Kastamonu'muzun demokratik sivil ve milliyetçi siyaseti kendine ilke edinen MHP'ye müsbet katkı sağlamak, teşkilatımızın bütün ülküdaşlarımızın, eşit şartlar altında yarışabilecekleri imkanı ortaya koymak amacıyla MHP Kastamonu Merkez İlçe Başkanlığından istifa etmiş bulunuyorum. Amacımız ve gayemiz fikrimizin iktidar olası için gerektiğinde makam, mevkii derdi içinde olmayarak ülküdaşlarımızın kardeşlik hukukunu, ortak aklı ve meşvereti hakim kılmaktır. Türk Milletinin ilelebet yaşaması, yaşatılması, bir ve bütün Türk Dünyası Turan hedefimizin gerçeğe dönüşmesi için ortaya koyduğumuz mücadele cehdi sonsuza kadar sürecektir. İstifamızın herhangi bir şekil ve surette fikrimizden partimiz ve davamızdan zerre kadar farklılaşmaya sebebiyet verecek mülahazalardan uzaktır.”

Kaynak: İHA

Güncelleme Tarihi: 03 Ocak 2017, 20:56
YORUM EKLE

banner325