Yandex Metrika

Kimi Aday Yaparsak Seçilir Anlayışı Ters Tepti

Samsun TOSYÖV ve Samsun Destekleme Derneği Başkanı Mustafa Topal 7 Haziran seçimlerini değerlendirerek AK Parti için yeniden düşünme ve durup değerlendirme için bir fırsat olduğunu belirtti.

Kimi Aday Yaparsak Seçilir Anlayışı Ters Tepti
12 Haziran 2015 Cuma 10:22

Samsun TOSYÖV  ve  Samsun Destekleme Derneği Başkanı Mustafa Topal 7 Haziran seçimlerini değerlendirerek AK Parti için yeniden düşünme ve durup değerlendirme için bir fırsat olduğunu belirtti.


KİMİ ADAY YAPARSAK SEÇİLİR ANLAYIŞI TERS TEPTİ

Kısa adı TOSYÖV olan Türkiye Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler, Serbest Meslek Mensupları ve Yöneticileri Vakfı, Samsun Destekleme Derneği Başkanı Mustafa Topal 7 Haziran Genel Seçim sonuçlarını değerlendirirken Türkiye’deki ekonomik gerilemeyle AK Parti’nin oylarındaki düşüşün aynı çizgide değerlendirilmesi gerektiği söyledi ve ekledi, “Düşüşün durdurulması için hem siyaset ve hem de ekonomi yeniden ve çok iyi bir şekilde okunmalı ve değerlendirilmeli”

TOSYÖV Samsun Destekleme Derneği Başkanı Mustafa Topal, 7 Haziran Genel Seçimleri sonuçlarının AK Parti için yeniden düşünme ve durup değerlendirme için bir fırsat olduğunu belirterek, “Bütün Türkiye’de olduğu gibi Samsun’da da beklentilere cevap veremeyecek, sosyal dokuya uygun olmayan adaylar tepe inmeci bir dayatmayla seçmenin önüne getirildi. Dayatma adayla seçime gidilemeyeceğini herkes biliyor ama şimdiye kadar bu kadar ağır hezimet yaşanmadığı için kimi koyarsak seçiliyor anlayışıyla tekrarlandı, bu sefer geri tepti. Bu anlayışla bu kadar başarılı olunur bundan daha fazla başarı hedeflemek ve elde etmek hayalperestliktir” diye konuştu..

AİLE FERTLERİNİN BELİRLEYİCİLİĞİ SONA ERMELİ

Milletvekili olmak isteyenlerin öncelikli olarak Tayyip Erdoğan’ın ve Davutoğlu’nun olmak üzere aile fertlerinden bir referans bularak aday olmayı garantilemesinin ise ayrı bir felaket olduğuna dikkat çeken TOSYÖV Samsun Başkanı Mustafa Topal, “Partide acil olarak yeniliğe gidilmelidir. Başta teşkilat başkanlığı olmak üzere bütün partinin yapısı yeniden oluşturulmalıdır. AK Parti’nin oy potansiyeli olan geleneksel yapısına uygun olarak yeniden birleştirici isimler ve küskünler partiye kazandırılmalıdır. Öncelikli olarak Genel Merkez ile taban arasındaki ilişkileri düzenleyen ve yanlışları doğru olarak göstermekte hünerli hem partinin hem de şehrin sözde kanaat önderliğini yapan parti ile uzaktan yakından ilgisi olmayan isimlerden hesap sorulmalıdır” dedi.

TEŞKİLAT TEMAYÜLLERİ MANİPÜLASYONLARA AÇIK

STK temayülünün güzel bir örnek olmasına rağmen Genel Merkez ile taban arasındaki ilişkileri düzenleyen ve yanlışları doğru olarak göstermekte hünerli hem partinin hem de şehrin sözde kanaat önderleri tarafından ustalıkla manipüle edilerek gerçeklerin Genel Merkez’e ulaşmasına engel olunduğunun da altını çizen Topal şöyle devam etti,

“Teşkilatların ekonomik yapıları düzeltilmeden teşkilat temayülleri yapılmamalı çünkü, ilçe teşkilatları 6 aylık kira borçlarını karşılayan adaylara teslim olmaktadırlar.. Bunlar her zaman ve zeminde dile getiriliyor ama az önce zikrettiğimiz ileri gelenler ve sözde kanaat önderlerinin engellemeleri nedeniyle bir türlü yukarılara ulaşmıyor, gerçek teşkilatçılar seslerini Genel Merkeze duyuramıyor”

EKONOMİK TEDBİRLER

Bu yapıyla erken seçime gidilirse sonucun çok fazla değişmeyeceğine de vurgu yapan TOSYÖV Samsun Başkanı Mustafa Topal sözlerini, “Düşüşü durdurmak için parti liderlerinin açıklamaları çok iyi analiz edilmeli, ekonomiyi güçlendirici tedbirler alınmalıdır. Cari açığın düşürülmesi için ihracatın arttırılması ve desteklenmesi gerekmektedir. İthal girdilerin gümrük oranları gözden geçirilmeli ve Türkiye’de üretilen ürünlerin gümrük oranları arttırılmalıdır” diye tamamladı.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.