Alexa

Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, Afrin İçin Dilekçe Verdi

Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun ve Türkiye Muhrip Gaziler Derneği Kula Şubesi gönüllü gaziler, Zeytin Dalı Harekatına katılmak ve Mehmetçiğe moral vermek için askerlik şubesine başvurdu.

Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, Afrin İçin Dilekçe Verdi

Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Kula Şubesi Üyesi Gaziler Kula Askerlik Şubesi Başkanlığı’nı ziyaret etti.

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Afrin’e düzenlediği Zeytin Dalı Harekatı’na katılmak ve Mehmetçiğe destek olmak için dilekçe yazan Tosun ve Gaziler, Afrin’de gönüllü askerlik için dilekçe yazdı. Dilekçelerini Askerlik Şubesi personeline teslim eden Başkan Tosun ve Gaziler, Asteğmen Mehmet Subay’a çiçek takdim ederek hatıra fotoğrafı çekildiler.

Başkan Tosun; “Türk Milleti, Zalimin Karşısında, Mazlumun Yanındadır”

TSK’nın Afrin’e düzenlediği Zeytin Dalı Harekatı’nda görev alan Mehmetçiklerin muvaffak olması için dualarla destek olmaya çalıştıklarını belirten Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, “Ülkemizin toprak bütünlüğünü korumak ve sınır güvenliğimizi sağlamak için Türk Silahlı Kuvvetlerimizin Suriye’de başlattığı ‘Zeytin Dalı Harekatı’ milletimizin ortak duası oldu. Terör örgütlerine karşı yürütülen operasyonlarda görevli askerlerimizin şuan en çok morale ve bizlerin duasına ihtiyacı var. Bizlerde bugün vatan uğrana canlarını hiçe sayarak savaşmış gazilerimizle Mehmetçiğimize destek olmak için dilekçe verdik. Tarih boyunca istiklal ve istikbali uğruna yedi düvele karşı özgürlük mücadelesi vermiş aziz milletimiz, kudretli devletimiz bugünde zalimin karşısında mazlumun yanındadır. Afrin’deki askerlerimiz için millet olarak seferber olduk ve yanlarında olduğumuzu gösterdik. Hem askerlerimize destek olmak, hemde birlik ve beraberliğimizin pekişmesinde farkındalık oluşturmak maksadıyla gönüllü askerlik için dilekçelerimizi verdik. Bu duygu ve düşüncelerle Afrin’deki tüm Mehmetçiklerimizi Allah’a emanet ediyorum. Allah hepsinin yar ve yardımcısı olsun” diye konuştu

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 30 Ocak 2018, 17:28
YORUM EKLE