Yandex Metrika

KUZKA Toplantısı Sinop’ta Yaptı

Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA)’nın 13. Kalkınma Kurulu Toplantısı Sinop'ta yapıldı

KUZKA Toplantısı Sinop’ta Yaptı
17 Haziran 2014 Salı 11:42

Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA)’nın 13. Kalkınma Kurulu Toplantısı 16 Haziran 2014 tarihinde Kastamonu, Çankırı ve Sinop illeri kamu kurumu, özel sektör ve sivil toplum kuruluş temsilcilerinden oluşan Kalkınma Kurulu üyelerinin katılımıyla Sinop Üniversitesi Ahmet Muhip Dıranas Uygulama Oteli’nde gerçekleştirilmiştir.

2014 yılının ilk Kalkınma Kurulu Toplantısı’na Sinop Valisi ve KUZKA Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Selim KÖŞGER, Ajans Yönetim Kurulu Üyesi Çankırı İl Genel Meclisi Başkanı Ruhi ŞEKER ve Sinop İl Genel Meclis Başkanı Şükrü GÜNDOĞDU, Kalkınma Kurulu Başkanı Sedat İŞERİ, Genel Sekreter Vekili Av. Hilmi ERGÜR, Kastamonu, Çankırı ve Sinop illerinden kamu kurumlarını, özel sektör ve sivil toplum kuruluşlarını temsilen Kalkınma Kurulu üyeleri ile ilgili Ajans personeli katılmıştır.

Toplantının açılış konuşmasını yapan KUZKA Kalkınma Kurulu Başkanı Sedat İŞERİ, konuşmasında 13. Kalkınma Toplantısı’nı Sinop’ta gerçekleştirmekten mutluluk duyduğunu dile getirerek, üç ilin kalkınma kurulu üyeleri ile birlikte gerçekleştirilecek bu toplantıda Bölgeyi ilgilendiren sorunlar tartışılarak, sorunların çözümüne yönelik yeni fikirlerin ortaya çıkmasının hedeflendiğini dile getirmiştir. Ajansın 2015 yılı faaliyetlerini belirlemek amacıyla, Kalkınma Kurulu üyelerinin görüş ve önerilerinin alınacağını ifade etmiştir.

Sinop Valisi ve Ajans Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Selim KÖŞGER konuşmasında, ülkemizde Kalkınma Ajanslarının kuruluşunun Avrupa’ya göre geç tamamlanmasına rağmen Ajansların ülke kalkınmasındaki rolüne vurgu yapmıştır. KÖŞGER, KUZKA’nın Bölge için önemli bir kurum olduğunu dile getirerek, Bölge’deki illerin birbirlerini eksilten değil, tamamlayıcı olduklarına dikkat çekmiştir.

Ajans çalışmaları hakkında katılımcılara bilgi veren KUZKA Genel Sekreter Vekili Av. Hilmi ERGÜR’de konuşmasında, KUZKA’nın kuruluşundan bu güne, geçen 4 yıl içinde Bölgeye ciddi katkılar sağladığına vurgu yapmıştır.

Açılış konuşmalarının ardından Kalkınma Kurulu üyelerine KUZKA Planlama, Programlama ve Stratejik Araştırmalar Birimi Uzmanı Emine Merve TOPÇUOĞLU tarafından “Kırsalda Yaşlılık Analizi” çalışmaları hakkında ayrıntılı bir sunum yapılmıştır.Toplantının son bölümünde ise Planlama, Programlama ve Stratejik Araştırmalar Birimi Başkanı Mustafa GÜL tarafından, Kalkınma Kurulu üyelerinden Ajansın 2015 yılı faaliyetlerinin belirlenmesine yönelik görüş ve öneriler alınmıştır.

Katılımcıların Bölgeye ilişkin dilek ve temennilerini sunmaları ile toplantı tamamlanmıştır.

Kamuoyu bilgisine saygıyla duyurulur.İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.