Yandex Metrika

Ladik MHP'de Malazgirt Coşkusu

Milliyetçi Hareket Partisi Lâdik’te dolu dolu bir güne imzasını attı. Saat 14.00 da düzenlediği Malazgirt Zaferi ve Sultan Alparslan Gaziyi Anma Paneli, 19.00 da ise Malazgirt zaferini kutlama şenliği ve Mustafa Yıldızdoğan…

Ladik MHP'de Malazgirt Coşkusu
28 Ağustos 2012 Salı 15:29

Milliyetçi Hareket Partisi Lâdik’te dolu dolu bir güne imzasını attı. Saat 14.00 da düzenlediği Malazgirt Zaferi ve Sultan Alparslan Gaziyi Anma Paneli, 19.00 da ise Malazgirt zaferini kutlama şenliği ve Mustafa Yıldızdoğan…
 Milliyetçi Hareket Partisinin Malazgirt Zaferi ve Sultan Alparslan Gaziyi Anma adı altında düzenlenen panele Lâdik’iler yoğun ilgi gösterdi.
 MHP Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Semih Yalçının Başkanlığını yaptığı panele, Prof. Dr. İbrahim Tellioğlu, Prof.Dr. Tuncer Çağlayan ve Doç Dr. Serkan Şen konuşmacı olarak katıldılar.
 MHP Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Semih Yalçın,"Suriye'nin kuzeyindeki gelişmelere seyirci kalınması dün bir olan PKK'yı bugün üçlemiştir" dedi.
MHP Genel Başkan Yardımcısı Yalçın, Lâdik İlçe Başkanlığı'nın düzenlediği Malazgirt Zaferi ve Sultan Alparslan Gaziyi Anma Paneli'nde yaptığı konuşmada, Türkiye ve dünya konjonktüre bakıldığında şark meselesi ile ilgili hesapların sona ermediğinin görüldüğünü söyledi. Arap Baharı olarak adlandırılan bütün olayların Büyük Ortadoğu Projesi'nin bir ürünü ve sonucu olarak gördüklerini ifade eden Yalçın, "Bugün geldiğimiz noktada kendi coğrafyamızda görülen olaylara müdahale edemediğimiz görülüyor. Sınırlarımızın hemen ötesinde gelişen olaylarda seyirci kalmamız Türkiye'yi dış politikada ciddi bir çaresizliğe sürüklemiştir. Bu çaresizlik öyle bir boyuttadır ki içeride terörün zirve yaptığı zamanlar yaşanmaktadır. Suriye'nin Kuzeyi'ndeki gelişmelere seyirci kalınması dün bir olan PKK'yı bugün üçlemiştir" diye konuştu.

Doç. Dr. Serkan Şen, Türk destanlarında ve mitolojisinde ortaya çıkan insan tipi hususunda örnekler verdikten sonra Türklerin cihan hâkimiyeti anlayışının kaynakları üzerinde durdu. Türklerin Hadis-i Şerifte övülen millet olabilmek için İstanbul’u fethetmeyi çok arzuladığını kaydeden Doç.Dr. Şen, bunun ilk adımı olarak da Anadolu’yu fethetmek için harekete geçtiklerini söyledi. Malazgirt zaferinin İstanbul’un fethi için ilk müjde olduğunu beyan ederek konuşmasını tamamladı.

Prof. Dr. İbrahim Tellioğlu, Malazgirt Zaferinin Türk ve Dünya tarihi açısından önemini anlattı. Türklerin tarihin akışını ve dünyanın gidişini değiştiren bir millet olduğunu kaydeden Tellioğlu, dünyada çağ açıp kapatan tek milletin Türkler olduğunu ifade ederek Malazgirt Zaferinin de tarihin akışını değiştiren bir zafer olduğunu söyledi. Savaşın gerçekleşmesi hakkında detaylı bilgi veren konuşmacı, tarihte ilk kez bir Bizans imparatorunun esir düşmesiyle neticelenen savaş sonunda yapılan anlaşmaya da temas etti. Romalıların anlaşma şartlarına uymaması üzerine Sultan Alparslan’ın Anadolu’nun fethi emrini verdiğini söyleyen Tellioğlu, Türk Milletinin hala tarihin akışını değiştirebilecek vasıflara sahip olduğunu, bu millet ayağa kalkmadıkça bu ümmetin de ayağa kalkmasının zor olduğunu ifade ederek konuşmasını tamamladı.
Prof.Dr. K.Tuncer Çağlayan, Batıda ki Türk algılamasının tarihi gerekçeleri üzerine durduktan sonra Ağustos ayının Türkler için zaferler ayı olduğunu örneklerle anlattı. Daha sonra büyük taarruz üzerine bilgi veren Çağlayan, burada kazanılan zaferle sadece siyasi bağımsızlığını değil ayni zamanda dini özgürlüğün de kazanıldığını ifade ederek büyük taarruzun dini boyutuna dikkat çekti.
Panele, MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, Erbaa, İlkadım, Kavak ve Ladik Belediye Başkanları, MHP İl Başkanı ve yöneticileri, İlçe Başkanları ve yöneticileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile kalabalık bir vatandaş topluluğu izledi.
ömer kanoğlu, mustafa yıldızdoğn
Milliyetçi Hareket Partisinin 19.00 da düzenlediği Malazgirt Zaferini kutlama şenliği Ladiklilere unutulmaz bir gece yaşattı. Ülkü ocakları Genel Merkez Sanatçılarından Mustafa Yıldızdoğan ve Samsun Ülkü Ocakları sanatçılarından Ferhat Hantal’ın birbirinden güzel yorumladıkları eserlerle meydanı dolduran kalabalıklar adeta coştu, Ferhat Hantal’ın yorumladığı “Özmenem” marşına MHP Samsun İl Başkanı Şaban Kılıç ta eşlik etti.
 
Ladik meydanını dolduran tahminen 8.000 kişiye günün önemini anlatan MHP Ladik İlçe Başkanı Ömer Kanoğlu bir konuşma yaparak, kızıl elmaya doğru yürüyüşe Ladiklilerin de büyük bir heyecanla katıldığını ifade etti. Gördüğü büyük coşku karşısında oldukça etkilenen Kanoğlu, hem panele hem de konsere iştirak eden tüm katılımcılara teşekkür ettikten sonra Samsun’dan başlayan kutlu yürüyüşün kısa sürede bütün Türkiye de ses getireceğine inandığını kaydetti.
 
Milliyetçi Hareket Partisi Samsun Milletvekili Cemalettin Şimşek ülkemizin son yıllarda çok kötü idare edildiğini söyleyerek mutlaka Milliyetçi Hareket Partisinin parlamentoda çoğunluğu elde etmesi gerektiğini, ancak MHP’nin iktidara gelmesi ile ülkenin içinde bulunduğu buhrandan kurtulabileceğini ifade etti. İnanç sömürüsüne son vermek için, şahsiyetli bir dış politika için, adaletli gelir dağılımı için mutlaka MHP’nin tek başına iktidara gelmesi gerektiğini ifade eden Şimşek, yolsuzluğun ve yoksulluğun önüne de bir tek kendilerinin geçebileceğini söyledi.
 
Panel ve konser hakkında ki görüşlerini aldığımız MHP il Başkanı Şaban Kılıç, Lâdik’te bu güne kadar ne böyle bir panelin yapıldığını ne de böyle bir coşkulu kalabalığın toplandığını ifade ederek Samsun siyasetinde önemli bir değişikliğin başladığını, MHP rüzgârının her yerde hissedildiğini ifade ederek programı düzenleyenlere teşekkürlerini sundu. Ayrıca, hem paneli hem de konseri onurlandırarak kendilerini yalnız bırakmayan bütün hemşerilerine şükranlarını sundu.
 

MHP Samsun Milletvekili Cemalettin Şimşek,MHP Samsun İl Başkanı Şaban Kılıç,MHP Ordu İl Başkanı Cemal Erginyurt, İl Genel Meclis Üyeleri,Belediye Meclis Üyeleri,Ladik Belediye Başkanı Mehmet Karahan,İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş,Kavak Belediye Başkanı Şerif Ün, Erbaa Belediye Başkanı Ahmet Yenihan, Alaçam Belediye Başkanı İlyas Acar,Bafra-Kolay Belediye Başkanı İsmail Mutlu,RTÜK üst kurul üyesi Esat Çıplak,STK Başkanları ve partililer ve çok sayıda vatandaş katıldı.
 
 
 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.