Alexa

Lise öğrencilerinin muhteşem defilesi

Diyarbakır Muazzez Sümer Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, Sur ilçesinde bulunan tarihi Cemil Paşa Konağı’nda kıyafet ve saç tasarım defilesi düzenledi.

Lise öğrencilerinin muhteşem defilesi

Diyarbakır Muazzez Sümer Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından gerçekleştirilen ve  çok sayıda davetlinin katıldığı defile göz kamaştırdı.

Terör olaylarının sona erdiği Diyarbakır’ın tarihi Sur ilçesi, yavaş yavaş eski günlerine dönmeye başladı. Kente gelenlerin ziyaret etmeden ayrılmadığı ve hayran kaldığı Sur ilçesinde bugün farklı bir etkinlik düzenlendi. 

Muazzez Sümer Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, tarihi Cemil Paşa Konağı’nda kıyafet tasarım ve saç defilesine katıldı ve mini bir konser verdiler.


Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy’un eşi Hülya Aksoy, İlçe Belediye Başkan Vekili Bilal Özkan, öğretmenler, öğrenciler, veliler ve davetlilerin katıldığı etkinlik, öğrencilerin kendi tasarlayıp diktikleri kıyafetleri sergilemesi ile başladı. Saç tasarım defilesinin ardından minikler folklor gösterisi sundu.


 Muazzez Sümer Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Ufuk Yakut, etkinlikle ilgili yaptığı açıklamada, "Bugün bütün öğrencilerimiz olarak katıldığımız resim ekibimiz, saç tasarım ekibimiz, defilemiz, folklor ekibimiz, bütün okuldaki öğrencilerin bir etkinlikte yer alacağı toplu bir gösteri yaptık. Her çocuğun resmi var burada, anaokulu öğrencilerinin ablaları ile birlikte yaptığı masal kıyafetleri var. Giyim bölümü öğrencilerinin kendilerine diktiği kıyafetler vardı. Kuaförlük bölümü öğrencileri kendi saçlarını yaparak bu defileye katıldılar. Her sene yoruyoruz fakat geçen sene olumsuzluklar nedeni ile etkinliğimizi yapamamıştık. Geleneksel hale getirmeyi düşünüyoruz” dedi.

Kaynak: İHA

Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2017, 00:20
YORUM EKLE