Alexa

Manisa Barosu'na Yeni Başkan

İki dönemdir Manisa Barosu başkanı olarak görev yapan Zeynel Balkız’ın milletvekili aday adaylığı için istifa etmesi nedeniyle Manisa Barosu Olağanüstü Genel Kurula gitti.

Manisa Barosu'na Yeni Başkan
Manisa Barosu başkanlığına Ali Arslan seçildi.

İki dönemdir Manisa Barosu başkanı olarak görev yapan Zeynel Balkız’ın milletvekili aday adaylığı için istifa etmesi nedeniyle Manisa Barosu Olağanüstü Genel Kurula gitti. Adliye Sarayı konferans salonunda yapılan genel kurulda başkanlık için Ali Arslan, Serhan Çelik ve Şakir Balcı yarıştı. 627 üyenin oy kullandığı kongrede 345 oy olan Ali Arslan Manisa Barosunun yeni başkanı oldu. Kongrede diğer aday Serhan Çelik 251 ve Şakir Balcı 17 oy alırken, 14 oy geçersiz çıktı.

Sandıktan zaferle çıkmanın mutluluğunu yaşadığını belirten Manisa Barosu'nun yeni başkanı Ali Arslan, hukukun üstünlüğünü, yargının bağımsızlığını ve Manisa Barosu'nun kurumsal yapısını daha üst düzeylere çıkartacaklarını söyledi. Etkili bir baroculuk anlayışında olacaklarını dile getiren Arslan, "Meslek içi sorunlarla ilgilenirken dışa dönük de baroların mutlaka her durumda yargının bağımsızlığını savunmasını arzu edeceğiz. Gerekirse alanlara, meydanlara inerek bunları yapacağız. Çünkü yargı ve hukuk bağımsız olursa vatandaşımız da özgür ve hür olur. Vatandaşlarımızı bilgilendirme konusunda elimizden gelen her şeyi yapacağız. Bize oy veren ve vermeyen her arkadaşımıza teşekkür ediyorum." dedi.
Güncelleme Tarihi: 23 Mart 2015, 10:03
YORUM EKLE