Alexa

MANİSA'YA SPORCU KAMPI KAZANDIRILIYOR

Ak Parti MKYK Üyesi Manisa Milletvekili Murat Baybatur, Manisa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Yunus Öztürk ve Manisa Orman İşletme Müdürü Yasin Yaprak ile birlikte Gürle Sporcu Kampı” alanında incelemelerde bulundu.

MANİSA'YA SPORCU KAMPI KAZANDIRILIYOR

Yunusemre Belediyesi sınırları içerisinde bulunan Gürle Mahallesi üst tarafında bulunan ormanlık vasfını yetirmiş  yaklaşık 100 dönüm üzerine kurulması planlanan doğayla iç içe “Gürle Sporcu Kampı” alanında incelemelerde bulunan Baybatur ve Öztürk,Türkiye'de örnek gösterilecek bir spor tesisi  kazandıracaklarını söylediler,

AK Parti MKYK Üyesi ve Manisa Milletvekili Murat Baybatur sporcu Kampı ile ilgili şöyle konuştu İnşallah bu güzel yeri Manisa'mıza kazandırıp, başta Manisaspor'umuza olmak üzere, burada sadece futbol olarak değil değişik branşlara da ev sahipliği yapmayı hedefliyoruz. Burası, ilk etapta altmış dönüm olan fakat yarın öbür gün büyüme alanı mevcut olan bir yer. Görüyorsunuz Fenerbahçe'nin topuk yaylası gibi bir yer, çevresi ormanla kaplı muhteşem bir yer. Burası önümüzdeki dönemde inşallah Manisa'mıza, spor ve sporcuya yönelik büyük bir hizmet olacak. İnşallah ivedi bir şekilde, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Orman ve Su İşleri Bakanlığı'mızla görüşüp, gerekli yazışmaları yapıp, yer tahsisi Orman ve Su İşleri Bakanlığı'ndan Gençlik ve Spor Bakanlığı'mıza yapıldıktan sonra, Manisa'mıza, sporculara yönelik, belki de Türkiye'de örnek gösterilecek bir spor tesisi kazandıracağız. İnşallah Allah burada bizlere bunun temelini atmayı ve daha sonra da açılışını yapmayı nasip eder dedi.

KAPSAMHABER

YORUM EKLE

banner307

banner313