Alexa

MHP Aday Adayı Karanfil Sendikaları ziyaret etti

Milliyetçi Hareket Partisi Samsun Milletvekili Aday Adayı Aslan Karanfil, Türkiye Kamu-Sen'e bağlı Türk Sağlık-Sen ve Türk Eğitim-Sen'i ziyaret ederek sendikalarılarla sohbet etti.

MHP Aday Adayı Karanfil Sendikaları ziyaret etti

MHP Samsun Milletvekili Aday Adayı Aslan Karanfil, Türkiye Kamu-Sen'e bağlı Türk Sağlık-Sen ve Türk Eğitim-Sen'i ziyaret ederek sendikalarılarla sohbet etti.

Türk Sağlık-Sen Samsun Şubesi'ni ziyaret eden Karanfil, iktidarın sağlık alanında yaptığı yanlış uygulamalara dikkat çekti. Eşinin de  Doktor olduğu için sağlık camiasından uzak olmadığını da belirten Karanfil, "Sağlık çalışanlarının şartlarının iyileştirilmesi noktasında problemler var. Can güvenliği başta olmak üzere döner sermayede adaletsizlik var. Taşeron uygulamasına, aile hekimlerinin nöbet ve ilave görev problemlerine bir an evvel akılcı ve sürdürülebilir çözümler üretilmesine gerek vardır." dedi.

Sağlık çalışanlarına uygulanan şiddet konusunda ise ayrı bir değerlendirme yapan Karanfil, “Özellikle Aile hekimlerinin son bir yılda en az 1 kez şiddete maruz kalma oranı %49’dur. Lafı eğip bükmeye gerek yok. Bu utanç hepimize yeter” dedi.

Karanfil'e ziyaretinden dolayı teşekkür eden Türk Sağlık-Sen Samsun Şube Başkanı Erdoğan Çakmak, hükümetin sağlıkçıların sorunlarına karşı üç maymunu oynadığını ifade etti.

Sendika ziyaretlerinin devamında Türk Eğitim-Sen Samsun Şube Başkanı Levent Kuruoğlu'nuda ziyaret eden Karanfil burada yaptığı konuşmada şöyle dedi:


Eğitim sorunlarını çözmek için bugüne kadar elinden gelenin fazlasını yapmaya çalıştığını ifadde ederek, "Yılların emektar okul müdürlerini okul müdürlüğünden alınarak, bir okula veya ilçe müdürlüğünün emrine verildi. Bunu yaparken görevden alınan müdürlerimizin yerine, hükümetin emirlerini uygulamaya dünden amade insanlar getirildi. Görevden alınan müdürlerimizin %80'inden fazlası Türk Eğitim-Sen'e üye idi. Görevden alınanların yerine getirilenlerin ise %99'u malum sendikalara üye insanlar. Bu yapılırken hiç bir hukuk kıstası göz önünde bulundurulmadı. Milli Eğitim Bakanı her değiştiğinde çok sayıda öğretmen, araştırmacı havuza gönderilmiş, küstürülmüş. Milli Eğitim camiası, hiç değiştirilmeyecek bir sistemken, bırakın iktidardan iktidara, bakandan bakana değişir hale geldi. Hukukun rafa kalktığı bir sistem haline geldi.

Uyuşturucu madde satışlarının okul önlerine kadar indiğini de vurgulayan Karanfil, "Bonzai denen illet gençlerimizi zehirliyor. Ve bunun önüne geçmek için yeterli çaba gösterilmiyor. Uyuşturucunun kullanım yaşının 12’ye, uyuşturucudan dolayı ölüm yaşının ise 14’e kadar indiğini gösteren araştırmalar mevcut. Bu yüzden çocuklarımızın geleceği hakkında ciddi endişelerimiz var" açıklamalarında bulundu.

Türk Eğitim-Sen Samsun Şube Başkanı Levent Kuruoğlu ise, Karanfil'e başarı dileklerinde bulunarak teşekkür etti.

Güncelleme Tarihi: 10 Mart 2015, 14:37
YORUM EKLE

banner325