Alexa
banner314

MHP Amasya İl Başkanı Erhan Demir'den 10 Kasım Mesajı

MHP Amasya il Başkanı Erhan Demir, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, vefatının 80.yıldönümü dolayısıyla anma mesajı yayımladı.

MHP Amasya İl Başkanı Erhan Demir'den 10 Kasım Mesajı
banner327

Cumhuriyetimizin kurucusu Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, vefatının 80.yıldönümü münasebetiyle anma mesajı yayımlayarak; "idrak ettiğimiz bu günlerde fikir ve eserlerini anlamaya, her zamankinden daha da fazla ihtiyaç duyuyoruz. Atatürk; hayatını Türk milletinin bağımsızlığına vakfetmiş ve bu uğurda büyük mücadeleler vermiş, Cumhuriyetin ilanıyla birlikte büyük devlet adamlığı ve milletimizin önüne düşerek yapmış olduğu liderlik ile, Türk ve Dünya tarihine kaydedilmiş önemli bir şahsiyettir." dedi.

"Atatürk bu aziz milletin ortak değeridir. "

Atatürk’ün azim ve kararlılığı, bizlere yüklemiş olduğu sorumluluklar ve gösterdiği hedefleri, ortaya koyduğu milli duruş ve planları, benimsemek ve gelecek kuşaklara aktarmak, Türk tarihinin bizlere yüklemiş olduğu en önemli vazifedir.'Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir’ diyerek millet iradesinin üzerinde hiçbir güç tanımadığını belirten Büyük Önderimizin bizlere emaneti olan Türkiye Cumhuriyetini ilelebet yaşatmak bizlerin en önemli görevidir.Üzülerek ifade etmeliyim ki, Hakka yürüyüşünün yıldönümünde, maksatlı çaba ve faaliyetler sonucunda büyük eserinin tartışmaların içine çekilerek yıpratılmaya çalışıldığı görülmektedir. Cumhuriyet'e ve kurucu liderine yönelik sistemli ve organize saldırıların yoğunlaştığı şu günlerde; dünden bugüne ulaşan milli değerlerimize her vatansever tarafından sahip çıkılması öncelikli bir mesele haline gelmiştir.
Gazi Mustafa Kemal Atatürk bu aziz milletin ortak değeridir. Unutulmamalıdır ki, Türk milletine duyduğu sevgi; milli, manevi değerlerine verdiği önem Türk milletini silkelemiş ve özüne döndürmüştür. 

İstiklal mücadelemizin ebedi şahsiyeti Gazi Mustafa Kemal Atarük'ü saygı ve özlemle anarken, vefatının 80. sene-i devriyesinde bir kez daha aziz hatırası önünde saygıyla eğiliyorum.

Ne Mutlu Türk'üm Diyene
Ruhun şad mekanın Cennet olsun.

KAPSAMHABER

YORUM EKLE

banner307

banner325