Alexa

MHP, Umurbey Seçim Bürosunu Açtı

Çanakkale umurbey'de Milliyetçi Hareket Partisi seçim bürosu açıldı.

MHP, Umurbey Seçim Bürosunu Açtı
banner327

Çanakkale'nin Lapseki ilçesine bağlı Umurbey Beldesinde Milliyetçi Hareket Partisinin (MHP) seçim bürosu açılışına Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Salih Dilek, MHP İl Başkanı EFKAN ERKAN, Lapseki Belediye Başkanı G. Mehmet Ekim, Umurbey Belediye Başkan Adayı Aliye Ertopçu ve teşkilat üyeleri de katıldı.

Seçim Bürosu açılışında hükümetin politikalarını eleştiren Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Salih Dilek yaptığı konuşmasında, "Gazi Mustafa Kemal önderliğinde bu Anadolu coğrafyasında düşmana karşı uyanık olmak gerekiyordu. Türk Milleti kimliği şemsiyesi altında yurttaşlarımız bir araya gelerek Çanakkale'deki destanı yazdı. Artık Türk olduğunu açıkça söylemek suç haline geldi. Yerel seçimler mahalli idareler seçimi hayati önem arz ediyor. Türklüğe sahip çıkmak istiyorsak MHP'nin oylarının makul seviyede yükselterek bu hükümete söz sahibi olduğumuzu göstermemiz gerekiyor. Eskiden çocuklar ailelere bakardı ama şimdi aileler birikimlerini çocukları için harcamak zorunda kalıyor" diyerek sitem etti.

Umurbey Beldesi Belediye Başkan Adayı Aliye Ertopçu meydanı dolduran kalabalığa seslenerek, "Bir evladınız olarak, bir ablanız olarak önce Allaha sonra size emanetim. Verdiğim sözü tutacağım, tutamayacağım sözü vermeyeceğim. Sevgili Umurbeyliler mahsullerinizin daha da çok para etmesi için, el emeğinizin karşılığını bulabilmesi için, evlatlarınızın en iyi yerlere gelebilmesi için, yaşlıysak daha mutlu, engelliysek daha rahat yaşayabilmek için göreve hazırım. Umurbey beldesinde kadın eli değdiğinde, seçimlerin ertesi günü görev başına geldiğimizde bu değişimi fark edeceksiniz. Tüm görüşlere açık bir hizmet politikamız olacak. Umurbeyi daha refah ve yaşanabilir bir beldeye dönüştürmek için hizmete talibim. Sorunların ne olduğunu tespit ettim. Bunların çözüm yollarını da hazırladık. İnşallah Umurbey halkının da oylarıyla hizmet kervanına bende katılarak üzerimize düşeni layıkıyla yerine getireceğiz" dedi.
Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2014, 12:10
YORUM EKLE