Yandex Metrika

MHP Urfa'da AK Parti'yi telaşlandırdı

MHP Urfa İl Başkanı İbrahim Özyavuz'un bir televizyon kanalında Ak partiyle ilgili sözleri AKP tarafından sert tepkilere neden oldu.

MHP Urfa'da AK Parti'yi telaşlandırdı
27 Aralık 2013 Cuma 13:22

MHP Urfa İl Başkanı İbrahim Özyavuz'un bir televizyon kanalında Ak partiyle ilgili sözleri AKP tarafından sert tepkilere neden oldu.


"24.12.2013 tarihinde bir televizyon kanalında programa konuk olan MHP İl Başkanı İbrahim Özyavuz'un Ak Parti'yle ilgili blbooard kriziyle ilgili sözleri tartışma yarattı. 

Bu açıklamaya göre AKP Şanlı Urfa SKM Başkanı Av. Ahmet Düşünür tepkisini dile getirdi. Düşünür:"AK Parti; adaylarını zenginlik durumuna göre belirleyen, adaylarından para toplayıp seçim kampanyaları yürüten bir parti değildir. Bu yüzden, adayımızın iş adamları yada herhangi bir kuruluştan partimize seçim bütçesi için para getirmesine gerek olmadığı gibi böyle bir talep söz konusu bile olamaz."dedi.

Düşünür'ün tepkisi şöyle;
Öncelikle partimiz, milletimizin vermiş olduğu destek ile Türkiye'de veŞanlıurfa'da kurumsal yapısıyla en büyük parti konumundadır. Ak Parti Şanlıurfa İl Başkanlığı olarak, Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın Sayın Celalettin Güvenç'i Büyükşehir Belediye Başkan adayımız olarak açıklamasının ardından çalışmalara hızlı bir şekilde başlanmıştır.

Bu kapsamda oluşturulan "Seçim Koordinasyon Merkezi" işlevsel hale getirilmiş olup, adayımız Celalettin Güvenç'in stüdyo fotoğrafları çektirilmiş; bilbordlara yeni fotoğrafları asılmıştır. İddia edildiği gibi daha önceden bir çalışma yapılmamıştır.

AK Parti; adaylarını zenginlik durumuna göre belirleyen, adaylarından para toplayıp seçim kampanyaları yürüten bir parti değildir. Bu yüzden, adayımızın iş adamları yada herhangi bir kuruluştan partimize seçim bütçesi için para getirmesine gerek olmadığı gibi böyle bir talep söz konusu bile olamaz. Yasalara göre siyasi partilere para yardımı yapılmaktadır. Bu kapsamda Ak PartiGenel Merkezimiz kurumsal kimliği ile seçim çalışmaları için 'her il için ayrı bütçe' ayırmış olup, yapılan tüm çalışmalar partimizin oluşturduğu bütçe ile karşılanmaktadır.

Diğer siyasi partilerin tek merkezden çıkan ve ağız birliği yapmış gibi kamuoyuna yansıyan açıklamaları; kendi aday ve çalışmalarını tanıtmak yerine bu tür çirkin iddialarla karalama kampanyalarına girmiş olmalarının ne kadar manidar olduğunu da kamuoyunun takdirine bırakıyoruz. 
Sayın Celalettin Güvenç'in nasıl bir kişiliğe sahip olduğunu, 2,5 yıl içinde Vali olarak Şanlıurfa'da yaptığı başarılı çalışmaları kamuoyu yakından biliyor ve kısa süre içinde adayımızı çok yakından tanıma fırsatı bulmuştur. Şanlıurfalı kimin ne yapmak istediğini, ne için uğraştığını çok iyi bilmektedir.

Kamuoyuna; sürekli aday tanıtımı sırasında, Genel Kurulda Başbakanımız tarafından izlettirilen tanıtım filmiyle ilgili yanlış bilgi ve yönlendirmelerin yapıldığı da görülmektedir. Şanlıurfa ve diğer illerin tanıtımı ile ilgili İl Başkanlığımızın bir tasarrufu söz konusu olmayıp, Genel Merkezimiz tarafından 6 ay önce illerde 'Tanıtım Filmi' çalışması yapılmıştır.

Geçmiş seçimlerde; kamuoyunu belli odaklarla yanlış yönlendiren mihrakların, şimdi pijamanın içine girmiş olmaları da nasıl bir psikoloji yürüttüklerinin açık göstergesidir.


MHP ŞANLIURFA SKM BŞK İBRAHİM OCAKOĞLU'NUN AÇIKLAMASI 
"Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı İbrahim Özyavuz un 24.12.2014 tarihinde katılmış olduğu televizyon programında kendisine yöneltilen soruya cevaben seçim yasaklarının 1 Ocak 2014 itibarı ile kalkacağını bütün siyasi parti adaylarının bu tarih itibarı ile afiş broşür billboardlar kullanımına başlana bileceğini yasaların emrettiğini açıkça belirtmiştir.

Buna ek olarak AKP adayı Sn Celalettin Güvenç in adaylığının açıklanmasından itibaren yani seçim yasaklarının devam etiği bu süre zarfında URFA daki tüm billboardlara resimlerini astırmasının etik olmadığını, yasaların tüm siyasi partiler için geçerli olduğunu hatırlatmıştır.

Devamın dada özelliklede belirtmiştir ki, eşit şartlarda bir seçim yarışı olmasını istediklerini , devlet imkanlarının bir tarafa destek verircesine kullanılmaması gerektiğini, ve bunun neticesinde halkımızın vereceği her karara ve seçim tercihine saygı duyacağımızı açık, net, güzel ve anlaşılır bir TÜRKÇE ile değerli URFA lılara ifade etmiştir.

Hal böyle iken ve konu çok açık ve net iken iki saatlik bir programda yapılan konuşmaların içerisinden cımbızla cümle seçerek ve seçilen cümleleri eğip kamu oyunu yanıltıcı açıklama yapmayı doğru bulmadığımızı ifade ediyoruz.

Oradaki kastın seçim yasaklarına vurgu olduğunu bütün Urfalılar anlamışken AKP Skm nin anlamamış olması ise manidardır, halktan kopuk bir şekilde seçim çalışmaları yaptıklarının en açık göstergesidir sokaktan geçen her hangi bir vatandaşa sorsalar idi o vatandaş MHP İl Bşk ne anlatmak istediğini kendilerine söylerdir.

Ayrıca hukukun herkese lazım olacağını ve herkesin yaptıklarının hesabını hukuk önünde vereceği zamanı çok yakın olduğunu kamuoyuna saygı ile duyururum."
İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.