Yandex Metrika

MİSAK-I MİLLİYİ HATIRLAMANIN VE HATIRLATMANIN ZAMANIDIR

Türk Ocakları Samsun Şubesi Başkanı Prof. Dr. Kaya Tuncer ÇAĞLAYAN tarafından son zamanlarda Türkiye gündemini meşgul eden meselelerle ilgili bir açıklama yapıldı.

 MİSAK-I MİLLİYİ HATIRLAMANIN VE HATIRLATMANIN ZAMANIDIR
12 Haziran 2014 Perşembe 23:10

Türk Ocakları Samsun Şubesi Başkanı Prof. Dr. Kaya Tuncer ÇAĞLAYAN tarafından son zamanlarda Türkiye gündemini meşgul eden meselelerle ilgili bir açıklama yapıldı.

Türk Ocakları Samsun Şubesi Başkanı Prof. Dr. Kaya Tuncer ÇAĞLAYAN'ın yaptığı basın açıklaması şöyle:

Uzunca bir zamandır dış politikamızda yapılan yanlışlar serisinin maalesef çürük meyvelerini elde etmeye başladık. Suriye'de sınırımızda PKK paçavrasının asılması, Ermenistan'da Türk Bayrağının yakılması, Diyarbakır'da kendi sınırlarımız içinde şanlı bayrağımıza yapılan ahlaksız saldırı, Suriye Türkmenlerine yapılan saldırılar ve sonrasında bugün Musul'da Türk Başkonsolosluğunun işgali Türkiye'yi çevresindeki küçük silahlı gurupların adeta şamar oğlanı haline getirmiştir.

Bu zillete sebep olanlardan hesap sormak Türk Milleti adına ülkeyi yönetme sorumluluğunu üstlenen sivil-asker bütün devlet erkanının namus borcudur. Devlet Erkanını Türk Milletine karşı yasal sorumluluklarından öte vicdani sorumluluklarını yerine getirmeye davet ediyoruz. Türk Milletinin izzeti ve şerefi ile bu kadar oynanmasına müsaade etmek acizlik olarak yorumlanacaktır. Milletimiz bu acizlik görüntüsünü hak etmemektedir.

Irak 1926 Ankara antlaşmasının Irak'ı değildir. İngiltere ile imzalanan antlaşmada Bağdat merkezli üniter bir devlet kurulmuştur. Günümüzde ise Irak kuzey bölgesi Kürtlerin, orta bölgesi Sünni Arapların ve güney bölgesi Şii Arapların olmak üzere üç parçaya bölünmüştür. Bu parçalanmada Türkmeneli dediğimiz Musul, Kerkük ve Telafer, Tuzhurmatu gibi Türk şehirlerinde yaşayan 3 milyon Türkmen’e hayat hakkı verilmek istenmemektedir. Bu hedef doğrultusunda 4 Temmuz 2003 tarihinde Türk askerinin başına çuval geçirilmesinden sonra ikinci büyük darbeyi Musul Başkonsolosluğumuz işgal edilerek Türkiye etkisiz bir devlet haline getirilmek istenmektedir.

Ortadoğu’da yeni bir düzen ,yeni sınırlar ve devletler söz konusu olacağı herkesin malumudur. Burnumuzun dibindeki sınır değişikliklerinin Türkiye etkileyeceği aşikardır. Türkiye Parçalanan Irak'ta Türkiye Misak-ı Milliyi bütün dünyaya hatırlatmalı ve gereğini yapmalıdır. Sayın Başbakanın bir zamanlar dediği gibi Asker Ocağı yan gelip yatma ocağı değildir.İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.