Alexa

Mustafa keskin'den 'Başbuğ Anma' Mesajı

Milliyetçi Hareket Partisi Samsun Milletvekili Aday Adayı Mustafa Keskin, Alparslan Türkeş’in vefatının 18. Senesi sebebiyle yaptığı açıklamada;

Mustafa keskin'den 'Başbuğ Anma' Mesajı
 Milliyetçi Hareket Partisi Samsun Milletvekili Aday Adayı Mustafa Keskin, Alparslan Türkeş’in vefatının 18. Senesi sebebiyle yaptığı açıklamada;

“Milliyetçi - Ülkücü Hareketin kurucusu, Türk Dünyası`nın bilge lideri Başbuğ Alparslan Türkeş`i 18`inci ölüm yıl dönümünde saygı ve rahmetle anıyoruz. Hayatının her anını, Türk milliyetçiliğine adamış büyük devlet ve dava adamı merhum Alparslan Türkeş`in eksikliğini yüreğimizde hissediyoruz. Büyük bir vatan ve millet sevdalısı Başbuğumuz Alparslan Türkeş, her zaman milli çıkarları, ülkenin devleti ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü, Türk Dünyasını düşünmüş ve bu uğurda mücadele etmiş, bu davayı gelecek nesillere aktarmaya çalışmıştır.

Büyük devlet, fikir ve dava adamı Başbuğumuzun Alparslan Türkeş`in, ülküsü ülkümüz, ufku ufkumuz olmaya devam etmektedir. Büyük dava ve devlet adamının bedenen aramızdan ayrılışının 18. yıl dönümünde bizlere bırakmış olduğu emanetlerin anlam ve önemini bu vesileyle bir kez daha idrak ediyoruz. Milliyetçi hareketin kurucu lideri ve büyük Türk Milliyetçisi Alparslan Türkeş, inanç, bilgi, cesaret ve kararlılık gibi önemli özelliklere sahip olan değerli bir şahsiyet olarak tehlikelere ve bütün güçlüklere karşı cesaretle göğüs germiş ve ömrü boyunca yılmadan, yorulmadan azimli bir şekilde inandığı Türk-İslam davası uğruna çalışmayı son nefesine kadar devam ettirmiştir.

Bu duygu ve düşüncelerle Başbuğumuz merhum Başbuğ Alparslan Türkeş’i vefatının 18. yıldönümünde bir kez daha rahmet ve minnetle anıyor; Türk-İslam âlemine, Türk Milliyetçilerine ve ülkücü harekete başsağlığı diliyorum. Ruhu Şad mekânı Cennet olsun.” görüş ve ifadelerine yer verdi.
Güncelleme Tarihi: 04 Nisan 2015, 17:52
YORUM EKLE