Alexa
banner314

"Mutlu Birey, Mutlu Aile, Mutlu Toplum"

Kahramanmaraş’ta Dulkadiroğlu Belediyesi tarafından kadının toplumdaki önemi vurgu yapılmak üzere Ünlü sunucu İkbal Gürpınar’ın katılımıyla ‘Mutlu Birey, Mutlu Aile, Mutlu Toplum’ etkinliği yapıldı.

"Mutlu Birey, Mutlu Aile, Mutlu Toplum"

Kahramanmaraş’ta Dulkadiroğlu Belediyesi tarafından kadının toplumdaki yeri anlatıldı. İkbal Gürpınar’ında katılımıyla ‘Mutlu Birey, Mutlu Aile, Mutlu Toplum’ konferansı yapıldı.İlginin büyük olduğu konferansa, Belediye Başkanı Necati Okay, belediye başkan yardımcıları ve birçok vatandaş katıldı.


Dulkadiroğlu Belediyesi tarafından Kahramanmaraş Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezinde gerçekleştirilen konferansta, Belediye Başkan Okay konuşmasında, kadınların erkeklere Allah’ın bir emaneti olduğunu ve bu emanete en iyi şekilde sahip çıkmaya çalıştıklarını ifade etti.

Ünlü Sunucu İkbal Gürpınar yaptığı konuşmada; “Birey mutlu olursa ailesine yansır ailesi mutlu olur. Aile mutlu olursa topluma yansır toplum mutlu olur. Toplumun mutlu olması demek kendimizi güvende hissetmemiz demektir” dedi.

İkbal Gürpınar, Şems-i Tebrizi’nin ‘Bir şey yap güzel olsun. Çok mu zor? O vakit güzel bir şey söyle. Dilin mi dönmüyor? Öyleyse güzel bir şey gör veya güzel bir şey yaz. Beceremez misin? O zaman güzel bir şeye başla. Ama hep güzel şeyler olsun. Çünkü her insan ölecek yaşta...’ şiirini seslendirdi.

 İkbal Gürpınar’a Belediye Başkanı Necati Okay tarafından plaket ve hediye takdimi yapıldı.

 

Kaynak: İHA

Güncelleme Tarihi: 11 Mart 2017, 23:28
YORUM EKLE

banner313