Alexa
banner314

Samsun Baro Başkanlığına İlk Aday; Lütfi Keskin

Samsun’da 1 Kasım 2014 tarihinde yapılacak olan baro başkanlığı seçimlerinde ilk adaylığını Avukat Lütfi Keskin açıkladı.

Samsun Baro Başkanlığına İlk Aday; Lütfi Keskin
banner327

Samsun’da 1 Kasım 2014 tarihinde yapılacak olan baro başkanlığı seçimlerinde ilk adaylığını Avukat Lütfi Keskin açıkladı.

Samsun Baro Başkanlığı Lokali’nde adaylığını açıklayan Av. Lütfi Keskin, başkan olduğu takdirde katılımcı, şeffaf ve paylaşımcı bir yönetim modeli sunacağını söyledi. Seçimlerin 1 Kasım 2014 tarihinde yapılacağını belirten Keskin, “Samsun Barosu’nda yeni bir vizyon ve misyonla, güçlü, başı dik, cesur ve demokrat bir baro yönetiminin işbaşına gelmesi mecburi hale gelmiştir. Samsun Barosu kimsenin tapulu malı ve zilyedi değildir. Kaderi de asla 3 – 5 kişinin iradesine terk edilemez. Tüm avukatların ortak irade ve kararlığına teslim edilmelidir. Bu nedenle katılımcı, şeffaf ve paylaşımcı bir yönetim modelini sizlere alternatif olarak sunmak üzere arkadaşlarımızla yola çıktık” dedi.

Adaylığı hakkında bilgi veren Keskin, “Şiddet mağduru kadınlara, istismar edilen çocuklara, uyuşturucu batağına sürüklenen gençlere, hakları çiğnenen işçi, köylü, emekli ve emekçilere sahip çıkmayı vazife sayan, hür teşebbüsün haklarını cesaretle savunan bir baro için adayım. Ne dediği anlaşılır bir baro yönetimi için adayım. Onurlu, herkesin saygı duyduğu, etkin, hukuka bağlı ve güçlü baro için, herkes için demokrasi isteyen bir baro için, yargının bağımsızlığını ve tarafsızlığını savunan bir baro için adayım” diye konuştu.

Baro başkanı olduğu taktirde yapacağı projelerden bahseden Keskin, “Samsun Barosu’na mensup avukatların acilen çözümlenmesi gereken meseleleri kısa, orta ve uzun vadeli olarak halledilecektir. Bunların başında adliyede otopark sorunu, avukat kimliğine itibar ve itimat sorunu, yeni adliye ile eski adliye arasındaki ulaşım sorunu, adliye personeli, icra daireleri ve mahkeme kalemlerinde karşılaşılan sorunlar gelmektedir. Ayrıca ön bürolar kurumadığı için avukatlar evrak tarama ve tevzi bürolarında kuyruk beklemede, tarama merkezlerine gitmeleri için buyruklar almak zorunda kalmaktadır. Bu ve benzeri hususların derhal çözüme kavuşturulması elzemdir. Orta ve uzun vadeli projelerle, genç ve mesleğe yeni başlamış avukatların özgüven verilmelidir. Sosyal ve ekonomik sıkıntılarının çözümlenmesi, silah taşıma ruhsatlarından alınan harçların asgariye indirilmesi, emekli sandığı iştirakçiliği, yeşil pasaport sorunu, ortak sosyal ve eğitim tesisleri, avukatların sosyal imkanları, kültür, sanat ve eğitim sorunları, avukatın üstünün aranması, trafik cezaları, tutuklu ve hükümlülerle görüşme odaları, güvenlikli ortak yaşama alanları sağlanması gibi sorunlarını çözecek çalışmalar yapacağız” şeklinde konuştu.

LÜTFİ KESKİN KİMDİR?

1955 yılında Samsun ili, Çarşamba İlçesinde doğdu. İlk, orta ve Lise tahsilini Samsun ve Çarşamba’da tamamladı. 1974 yılında girdiği Atatürk Üniversitesi Ziraat Fakültesinden 1979 yılında Ziraat yüksek mühendisi olarak mezun oldu ve 14 yıl Tarım Bakanlığında çalıştıktan sonra 1992 yılında istifa ederek devlet memurluğundan ayrıldı.

1980 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini kazandı. 1986 yılında bitirdiği İ.Ü. Hukuk Fakültesinden sonra, devlet hizmeti ve şube müdürlüğü görevi nedeniyle Avukatlık stajını 1992 yılında Samsun Adliyesinde tamamladıktan sonra, 1993 yılında serbest Avukatlığa başladı…
Güncelleme Tarihi: 02 Ekim 2014, 13:46
YORUM EKLE

banner307

banner325