Alexa
banner314

Samsun'da belediyeler birbirine girdi

Büyükşehir Belediye Meclisi Komisyonu’nun, Canik Belediyesi'nin ilçeye yapmayı planladığı hizmetleri içeren 6 gündem maddesini reddetmesinin ardından tartışmalar büyüyor.

Samsun'da belediyeler birbirine girdi
banner327
Samsun Büyükşehir Belediyesi ile Canik Belediyesi arasındaki savaş her geçen gün kızışıyor.Büyükşehir Belediye Meclisi Komisyonu’nun, Canik Belediyesi'nin ilçeye yapmayı planladığı hizmetleri içeren 6 gündem maddesini reddetmesinin ardından tartışmalar daha üst seviyede seyretmeye başladı. 

Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Mustafa Erbay,  verilen Bu kararları kin ve nefret dolu kararlar olduğunu belirterek "Samsun’u yaşanabilir şehirler arasında 46. sıraya gerileten bu zihniyet, 16 Büyükşehir’in 15’inde 2. Devlet Üniversitesi varken, Samsun’da olmamasından hicap duymuyorlar mı?. 2. Devlet Üniversitesi ve Gençlik Merkezi’ni reddetmenin mantığını bu şehrin insanlarına nasıl açıklayacaklar?” dedi.

Başkanvekili Turan Çakır Başkanlığında toplanan Büyükşehir Belediyesi Meclisi Komisyonu Toplantısı'nda canik Belediyesi'nin 6 teklifi reddedilmişti..

Canik Belediye Başkanı Osman Genç'in Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığı dolayısıyla  Yusuf Ziya Yılmaz'ın tavır aldığı ve bu tavrını seçim sonrasında da gösterdiği dilleniyor. 

KİN VE NEFRET DOLU BİR KARAR

Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nin, ilçenin geleceği açısından önemli olan 6 gündem maddesini birden reddetmesine tepki gösteren Büyükşehir Belediyesi Meclisi Üyesi Mustafa Erbay, “Bu zihniyet, tıpkı eski Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer gibi her hizmeti reddediyor. Canik ve Büyükşehir bürokratları günlerce bu 6 gündem maddesi üzerinde çalıştılar ve yasaya uygun olmayan hiçbir şey bulunmamıştır. Buna rağmen komisyonun aldığı bu red kararları,kin ve nefret dolu olduğunu ortaya koymaktadır. Red kararları Samsun’un büyümesine en büyük darbedir. Siyaseti kin ve nefret üzerine, egolar üzerine yapanların AK parti siyasetinde yeri yoktur. Herkes haddini ve hukukunu bilmelidir. Bugün şehrin yaşanabilir kentler arasında 46. Sırada olmasının sebebi bu zihniyettir. Bu ziyhiyet eski Türkiye’de kalmıştır. Yeni Türkiye’de artık bu tür zihniyetlere yer yoktur. Büyükşehir'in Canik'e olan bu kini ve olumsuz yaklaşımı seçim öncesinden mi kaynaklanıyor? Başkanımız Büyükşehir'e aday adayı oldu diye mi Canik'e hizmet yapılması istenmiyor? Canik halkı hizmeti hak etmiyor mu?" dedi.

Güncelleme Tarihi: 17 Ekim 2014, 00:09
YORUM EKLE

banner307

banner325