Yandex Metrika

Samsun'da Ulusal Gönüllülük Komitesi toplandı

Samsun’daki sivil toplum temsilcileri ile Amasya Üniversitesi, Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve Hitit Üniversitesi öğretim görevlileri ile öğrencileri ile bir araya geldiler.

Samsun'da Ulusal Gönüllülük Komitesi toplandı
18 Nisan 2014 Cuma 15:04

Samsun’daki sivil toplum temsilcileri ile Amasya Üniversitesi, Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve Hitit Üniversitesi öğretim görevlileri ile öğrencileri ile bir araya geldiler.

 Birleşmiş Milletler Gönüllüleri (UNV) tarafından 2013 yılında gönüllülüğün tanınmasını, güçlendirilmesini ve yaygınlaştırılmasını desteklemek amacıyla kurulmuş olan ve Türkiye’deki önemli sivil toplum kuruluşları, ilgili kamu kurumları temsilcileri ile gönüllülerden oluşan Ulusal Gönüllük Komitesi’nin 2014 yılı ikinci toplantısı Samsun’da 17 Nisan 2014 tarihinde yapılmıştır. Komite bu toplantısı ile ilk kez İstanbul ve Ankara dışında bir ilde toplanmış ve Orta Karadeniz Kalkınma ajansı ev sahipliğinde Samsun’daki sivil toplum temsilcileri ile Amasya Üniversitesi, Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve Hitit Üniversitesi öğretim görevlileri ile öğrencileri ile bir araya gelmişlerdir.

Sosyal İnovasyon Merkezi kurucusu Suat Özçağdaş moderatörlüğünde toplanan Ulusal Gönüllülük Komitesi, gönüllülüğün ülkemizde geliştirilmesi için mevzuatın incelenmesi, toplumsal farkındalığın ve desteğin artırılması, gönüllülerin çalışma koşullarının iyileştirilmesi, sektörler arası iletişim ve işbirliğinin geliştirilmesi konularını tartışmıştır. Toplum Gönüllüleri Vakfı, Özel sektör Gönüllüleri Derneği, Greenpeace, Türkiye Üçüncü Sektör Vakfı, Türkiye Gençlik Federasyonu, Hayat Sende Gençlik Akademisi Derneği, TEMA, Gençtur, MAG Vakfı gibi birçok önemli sivil toplum örgütünün yanı sıra Avrupa Birliği Bakanlığı ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın temsilcileri de toplantıya katılım sağlamışlardır.

Bölgemizden ise bir araya gelen TEGV, TEMA il temsilcilikleri, SAMSEV, SAMİKAD, TURMEPA, Beyaz İnci Kadın Eğitim ve Kültür Derneği, Samsun Büyükşehir Belediyesi, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü temsilcileri ile üniversite temsilcileri gönüllülük konusunda çalışmaları hızlandırma ve düzenli olarak bir araya gelme kararı almışlardır. Komite ile yerel kuruluşlarımızın tanıştığı toplantında ulusal ve yerel örgütler arasındaki başlatılan işbirliklerinin devam ettirilmesi için adımlar atılmıştır.İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.