Alexa

Samsunspora Ahde Vefa Örneği

20 Ocak 1989 yılında trafik kazası sonucu hayatlarını kaybeden Samsunsporlu teknik direktör, futbolcular ve kulüp personeli anısına "Unutmadık, Unutturmayacağız" sloganıyla bu yıl 2.sini düzenleyen İlkadım Belediyesi ahde vefa örneğinin en güzelini sergiledi.

 Samsunspora Ahde Vefa Örneği
banner327

20 Ocak 1989 yılında trafik kazası sonucu hayatlarını kaybeden Samsunsporlu teknik direktör, futbolcular ve kulüp personeli anısına "Unutmadık, Unutturmayacağız" sloganıyla bu yıl 2.sini düzenleyen İlkadım Belediyesi ahde vefa örneğinin en güzelini sergiledi.

 Samsunspor kafilesinin 1989 yılında Malatya deplasmanına giderken Havza kara yolunda geçirdiği trafik kazası sonrası hayatını kaybeden teknik adam, futbolcu ve personel için İlkadım Sosyal Tesislerinde bir anma gecesi düzenlendi.

Anma gecesine Samsunspor'lu futbolcu ve yöneticilerin yanı sıra İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, sivil toplum örgütü temsilcileri, taraftarlar ve Samsunspor Kulübü Başkanı Emin Kar ile birlikte tanınmış gazeteciler Ümit Aktan, Ömer Üründül ve Zeki Çol katıldı.

 Gecenin açılış konuşmasını yapan İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, "Ateş düştüğü yeri yakar ama bunu yaşayanlar çok daha ağır hisseder. Allah bize o acıyı tekrar yaşatmasın. Kelimeler boğazıma düğümleniyor. Yaşanan olay gerçekten çok acı. Hiç kimsenin Samsunsporumuzu sahiplenmediği, bir çoklarının gemiyi terk ettiği bir dönemde, tekerlekli sandalyesiyle bu işi yüreğini koyarak sahiplenen, o kazanın canlı örneği,  Hatta aday olma sürecinde,“Ömrümün en güzel günlerini Samsunspor’da yaşadım diyen Samsunsporumuzun onursal kaptanı ve şimdiki başkanı Sevgili Emin Kar kardeşimi canı gönülden tebrik ediyor, alkışlıyorum “dedi.

 SAMSUNSPOR İÇİN EL ELE GÖNÜL GÖNÜLE

 Samsun’da hayatını idame ettiren, enerjisini buraya harcayan, vergisini buraya ödeyen herkes,  tüccarı, sanayicisi, işadamı, siyasetçisi, bürokratı hepsi ama hepsi Samsunludur. Nüfus kağıdında ne yazdığının öneminin yok olduğunu söyleyen Başkan Demirtaş, El ele verelim Samsunsporumuzu olması gereken yere, yani Süper Lig’e götürelim. Çünkü Samsun ve Samsunspor bizim" dedi.

 KAR “ÖLEN FUTBOLCULARIMIZIN ADLARINI ÖLÜMSÜZLEŞTİRECEĞİZ”

 Kazada hayatlarını kaybeden sporcular için birkaç tane projelerinin olduğunu belirten Samsunspor Kulübü Başkanı Emin Kar, Onları çok özlüyorum. 18 ay önce kulüp başkanı seçildiğimde söz vermiştim. Onlar için ne yapabilirim diye. Kazanın olduğu yerde bir anıt projemiz vardı. Bu projeye katkı vermeye çalışıyorum. Kazada ölen arkadaşlarımızla ilgili bütün stadın kapılarına onların isimlerini vereceğiz “dedi.

 Vefa duygusunun çok önemli olduğunu belirten futbol yorumcusu Ömer Üründül, "Bugün 25 sene önce hepimizi derinden yaralayan elim trafik kazasının 25. yıl dönümünü anıyoruz. Onun için 'Unutmadık, Unutturmayacağız' sloganı da yerinde olmuş"dedi.

 Bu tür acıların tekrar yaşanmamasını diliyorum diyen futbol yorumcusu Zeki Çol,”Emin Kar'ın biraz daha dayanmasını ve Samsunsporlu dostlarımın da Emin Kar'ın yanında olmasını istiyorum “dedi.

 Böyle bir anma törenini 2 senedir gelenekselleştirmeye çalışan İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş'ın ve ucundan tutan herkese teşekkür ediyorum diyen Ümit Aktan Ölenler unutulduklarında ölürler. Siz hepiniz saygıyla anılması gereken, onları unutmayan ve unutturmamaya çalışan insanlar olarak gerçek Samsunspor sevdalısı olarak bizim alkışımızı ve sevgimizi kazanıyorsunuz. Dünkü statta yapılan gösteri muhteşemdi. Eğer bir gün Türkiye'de bir kulüp adına birisinin heykeli dikilecekse, birisi CEO olacaksa, bir sporcunun heykeli dikilecekse o Emin Kar olmalı “dedi.

Konuşmaların ardından İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, Samsunspor Başkanı Emin Kar'a, spor yorumcusu Ömer Üründül, Zeki Çol ve köşe yazarı ve spor programcısı Ümit Aktan'a, kazada otobüste olan diğer sporculara ve emeği geçen herkese Samsunspor forması ve plaket hediye etti. Yemeğe katılan Şirinler taraftar grubu Başkan Kar ve konuklara sevgi gösterisinde bulundu.

 GECENİN FİNALİNDE SÜRPRİZ DOĞUM GÜNÜ PASTASI

 Program finalinde ise muhteşem ışık gösterilerin ardnda Ümit Aktan'ın 22 Ocak doğum günü olması nedeniyle sürpriz doğum günü pastasının kesimi son buldu.

Güncelleme Tarihi: 22 Ocak 2014, 09:56
YORUM EKLE