Alexa
banner314

Şehit Annesinden Duygulandıran Sözler

Şehit olan Uzman Çavuş Ramazan Aktay’ın annesi Fatma Aktay, "Oğulsuz duruluyor, ama vatansız durulmuyor. Bayrağımızın dalgalandığı her yerde vatan bir bütündür” dedi. 

Şehit Annesinden Duygulandıran Sözler

Bursa’nın Büyükorhan ilçesinde, Yenice köyünde bulunan okulun adı, "Şehit Ramazan Aktay Yenice İlkokulu" olarak değiştirildi. 

Ağrı’nın Doğubeyazıt ilçesinde, 1994 yılında iç güvenlik operasyonu icra edilirken şehit olan Uzman Çavuş Ramazan Aktay’ın ismi, memleketi  Büyükorhan ilçesine bağlı Yenice köyünde ilkokula verildi. 

Köy halkı ve muhtarlık çalışma yaparak, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne talepte bulundu. Yapılan değerlendirmeler neticesinde, Yenice İlkokulu'nun adı değiştirilerek 'Şehit Ramazan Aktay Yenice İlkokulu' yapıldı. 

Yeni tabelası asılan okulda yapılan törene Kaymakam Kutsal Baytak, Belediye Başkanı Hasan Taş, Milli Eğitim Müdürü Muhammed Recai Arvas, Jandarma Komutanı Sinan Çetin, Emniyet Amiri Mustafa Engin,  İlçe Müftüsü Ramazan Özgün Türkmen, şehidin annesi, kardeşleri, yakınları ve köylüler katıldı. 

Şehidin annesi Fatma Aktay, çok duygulandıklarını ifade ederek, “Köyümüzdeki okula oğlumun isminin verilmesi bizleri çok memnun etti. Oğulsuz duruluyor, ama vatansız durulmuyor. Bayrağımızın dalgalandığı her yerde vatan bir bütündür” dedi. 
 

YORUM EKLE

banner307

banner313