Alexa

Selde Suçlu Vatandaşlarmış...

Samsun'da aşırı sağanak yağış nedeniyle Atakum ilçesinde 200 ev ve işyeri sular altında kalırken, konuyla ilgili açıklama yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz bodrum katlara yerleşen vatandaşları suçladı.

Selde Suçlu Vatandaşlarmış...
 Atakum'da yaşanan sel felaketinin ardından konunun tarafları geçen yıl yaşanan sel felaketind olduğu gibi birbirinden ilginç 
açıklamalar yapıyor. Yaşanan sel baskınları öncesinde İlçe Belediye Başkanı Metin Burma, baskınlarla ilgili olarak hazırladıkları çözüm raporunu ve yapılması gerekenleri sosyal medya üzerinden bir kez daha kamuoyuyla paylaştı. Burma, baskınlarla ilgili olarak bir an önce alınması gereken önlemlerin Büyükşehir Belediyesi tarafından alınması gerektiğini ve her türlü işbirliğine hazır olduklarını ifade etti.

BODRUM KATLARDA OTURANLARA TEPKİ

Öte yandan sabah saatlerinde konuyla ilgil olarak bir açıklama yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, adeta bodrum katlarda yaşayan vatandaşları suçlayarak şunları söyledi,

"Uyarılarımıza rağmen Bodrum katlarına yerleşen vatandaşlarımızın evlerini su bastı. İkazlara rağmen vatandaşlar Bodrum katlarında kalmaya devam ediyor. 'Deniz kotasının altında ev yapılmasın' diyoruz. Ucuz atlattık. Hemen gerekli müdahaleyi yaptık. Sinop-Samsun karayolunda ulaşımda güçlük çekiliyor. Trafik tek şeritten kontrollü sağlanıyor"

AŞIRI YAĞIŞ OLMUŞ

Konunun bir diğer muhatabı Samsun Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi(SASKİ) Genel Müdürü Çoşkun Öncel, Atakum ilçesine geçen sene kilometrekareye 118 kilogram yağış düştüğünü belirterek “Bu yaşadığımız yağmurda kilometrekareye 205 kilogram yağış düştü. Bu iki katı bir yağış demektir. Atakum ilçesinde sel felaketi sonrası oluşan tablo, üzeri kapatılmış dereler nedeniyle oluştu. Atakum ilçesinde bir sürü üzeri kapatılmış dere var" açıklamasında bulundu.
Atakum Belediye Başkanı Metin Burma'nın geçen yıl yaşanan sel olayların ardından hazırladığı raporun ciddiye almayan 
Büyükşehir Belediyesi, bu yıl yaşanan sel olaylarında da sorumluluk kabul etmeyerek vatandaşları ve aşırı yağışı suçlu buldu.
Güncelleme Tarihi: 08 Ağustos 2013, 17:34
YORUM EKLE