Alexa

Tokat Valisi Balcı, şehit aileleri ve gazilerle iftarda buluştu

Tokat Valisi Ozan Balcı, şehit aileleri ve gaziler için düzenlenen iftarda yaptığı konuşmada, "Bir ve beraber olduğumuz sürece, birbirimize kenetlendiğimiz sürece daha güzel yarınları hep beraber göreceğiz" dedi.

Tokat Valisi Balcı, şehit aileleri ve gazilerle iftarda buluştu

Tokat Valisi Ozan Balcı, şehit aileleri ve gazilerle iftarda bir araya geldi. Şehir merkezindeki bir restoranda düzenlenen iftarda yaptığı konuşmada, ramazanda şehit aileleri ve gazilerle birlikte olmaktan mutluluk duyduğunu belirtti.

İftara şehit aileleri ve gazilerin yanı sıra CHP Tokat Milletvekili Kadim Durmaz, Garnizon ve 48. Piyade Alay Komutanı Piyade Albay Rıfat Dönel, İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Hidayet Arıkan, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Mahmut Özdemir katıldı.

Şehitleri rahmet ve minnetle anan, gazilere ise sağlıklı uzun ömür dileyen Balcı konuşmasında, "Biz bugün hür ve bağımsız bir şekilde yaşıyorsak, bayrağımız dalgalanıyorsa, ezanımız dinmiyorsa, tarlada çiftimiz, fabrikada işçimiz, iş adamımız çalışıyorsa, sokaklarda insanımız hür ve özgürce güven içinde yürüyor ve hayatlarını devam ettiriyorsa biz bunu başta şehitlerimize, sonra gazilerimize, yüreğinin derinliklerinde o acıyı hisseden ailelerine, hepsinden önemlisi acıyı paylaşan Türk milletine borçluyuz." dedi.

Gazilerin hepsinin baş tacı olduğunu emeklerini unutmayacaklarını belirten Balcı; "Bizi bu coğrafyada ayakta tutan şehitlerimizin, gazilerimizin ruhudur. Ateş düştüğü yeri yakar. Şehit aileleri elbetteki acıyı yüreklerinde yaşıyorlar ama artık onlar Türk milletinin ortak evlatları. Acı, hepimizin acısı. Gazilerimiz uzuvlarını kaybettiler, kanlarını verdiler bu memleket için. Hepsi baş tacı bizim için. Emeklerini ve hizmetlerini asla unutamayız." dedi.

Türkiye'nin tarımda, ekonomide, sağlıkta, sanayide hayatın her alanında önemli adımlar attığına dikkati çeken Vali Balcı, "İnşallah daha güzel yarınlara hep beraber varacağız, buna yürekten inanıyorum. Bir ve beraber olduğumuz sürece, birbirimize kenetlendiğimiz sürece daha güzel yarınları hep beraber göreceğiz." dedi.

Tokat Valisi Balcı, devletin tüm kurumlarının şehit aileleri ve gazilerin hayatlarını kolaylaştırmak için hazır olduğunu sözlerine ekledi.

KAPSAMHABER

YORUM EKLE