Alexa

Turgutlu'da 6 Bin 100 Kişiyle Dosteli’nden Rekor Yardım

Turgutlu Belediyesi’nin sosyal projeler kapsamında 2016 yılında hizmete sunduğu Dosteli Kıyafet Yıkama ve Teslim Merkezleri’nden 2018 yılı içerisinde 6 bin 100 kişi faydalandı.

Turgutlu'da 6 Bin 100 Kişiyle Dosteli’nden Rekor Yardım

Her yıl üzerine katarak çok daha fazla ihtiyaç sahibine ulaştıklarını söyleyen Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin, 2019 yılında da veren elle alan el arasında köprü olacaklarını belirterek, “İnsan odaklı hizmet vermekten mutluluk duyuyoruz. Hayırseverlerimizin destekleriyle büyük bir aileye dönüşen Dosteli Kıyafet Yıkama ve Teslim Merkezleri’miz hem yardımseverlerimizin hem de ihtiyaç sahiplerimizin hizmetinde” dedi.

Sosyal projeler kapsamında yürüttüğü projeler ile vatandaşların takdirini kazanan Başkan Şirin’in talimatlarıyla ilkini 2016 yılında ikincisini 2018 yılında faaliyete geçirdiği Dosteli Kıyafet Yıkama ve Teslim Merkezleri, binlerce ihtiyaç sahibi vatandaşın yüzünü güldürdü. 2018 yılı içerisinde her iki şubede toplam 6 bin 100 kişiye destek verdiklerini söyleyen Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin, “Göreve geldiğimiz günden bu yana üzerine eğildiğimiz, hassasiyet gösterdiğimiz konu ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza ulaşabilmek oldu. Turgutlu halkına verdiğimiz bir söz vardı. Onu da biri Yeni Mahalle’mizde diğeri İstiklal Mahalle’mizde yer alan Dosteli Kıyafet Yıkama ve Teslim Merkezi ile gerçekleştirmeye devam ediyoruz. 

2018 yılı içerisinde her iki şubemizde bin 360 ailemiz,  6 bin 100 ihtiyaç sahibi vatandaşımız merkezlerimizden faydalanma imkanı buldu. Burada elbette hayırseverlerimizin yadsınamaz katkısının olduğunu belirtmeliyim. Dosteli Kıyafet Yıkama ve Teslim Merkezi’nde ayakkabıdan kabana gelinlikten kazağa dek tüm giyim malzemelerimiz sahiplerini bekliyor. İkinci elden kıyafetten ziyade esnafımızın da desteğiyle yeni kıyafetleri de raflarımıza koyuyoruz. Bugüne dek 7’den 70’e doğumdan yaşlılığa kadar her kesime destek verdik. Bizler bugün de olduğu gibi bundan sonra ihtiyaç sahibi ailelerin yanlarında olmaya, onlara destek vermeye devam edeceğiz” dedi. 
 

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 31 Ocak 2019, 12:35
YORUM EKLE