Yandex Metrika

Türk İmar-Sen'den 'Fazla Mesai' Eylemi

Kamu çalışanları Sendikası Türk İmar-Sen "Fazla Mesai" eylemi yaparak basın açıklamasında bulundu.

Türk İmar-Sen'den  'Fazla Mesai' Eylemi
04 Haziran 2014 Çarşamba 15:15

Kamu çalışanları Sendikası Türk İmar-Sen "Fazla Mesai" eylemi yaparak basın açıklamasında bulundu. 

Samsun Türk İmar-Sen Şube Başkanı Mustafa çakır'ın yaptığı basın açıklaması şöyle:

Bilindiği gibi 21.4.2014 tarih ve 2014/6302 Sayılı Bakanlar Kurulu Kararı Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe girdi.Bu Kararnameyle Bakanlar Kurulu Orman dışına çıkarılmış Hazine adına kayıtlı tarım arazilerinin yani kısaca 2/B arazilerinin satışı ve iade işlemlerinde fiilen çalışanlara fazla mesai verilmesini kararlaştırdı.Yani bunun anlamı 2/B işlemlerinde çalışanlar fazla mesai alacaklar.Ama uygulamada fazla mesai sadece Maliye Bakanlığı Merkez ve Taşra Teşkilatı teşkilatı çalışanlarına yani Milli Emlak Teşkilatına ödenmesine karar verildi.Yani bu şu anlama geliyor:2/B Arazileri yalnızca Milli Emlak çalışanları tarafından tahdit,tespit ve satışı yapılıyor.

Değerli Arkadaşlar,Kıymetli basın Mensupları:

Burada bulunan bulunmayan herkes bilir ki 2/B arazileri Orman Müdürlüğü Haritasını yapar, Kadastro Müdürlükleri ölçüm ve Malik tespitini yapar ve Tapu Müdürlükleri de satış işlemlerini gerçekleştirir.Ama Bakanlar Kurulu 2/B işlemlerinin tamamını Milli Emlak yapar demiştir.Tabiiki Milli Emlak Çalışanları da 2/B çalışmalarında bir mesai harcıyor ve fazla mesai almalıdır.Buna itirazımız yok.Buradan bu Kararnameyi çıkaranlara ve yorumlayanlara sormak istiyorum:2/B çalışmasını Orman Müdürlükleri teklif etmese,Kadastro Müdürlükleri ölçü ve tespitini yapmasa ve Tapu Müdürlükleri de satışını yapmasa Milli Emlak ne yapacak,nasıl fazla mesai yapacaktır.Yazıklar olsun.Tapu ve Kadastro Çalışanlarının cezası dolmadı mı?Yine mi Üvey Evlat Muamelesi görmeye devam ediyoruz.

Buradan Sayın Maliye Bakanlığı Yetkililerine seslenmek istiyorum: Bal Tutan Parmağını yine yalamaya devam mı edecektir?Bakanlığınız Bünyesindeki Milli Emlak Teşkilatına verdiğiniz fazla Mesai Ücretini üstelikte 2/B tahdit,tespit ve satışını yapan Tapu ve Kadastro Çalışanlarına vermemeyi hangi mantıkla açıklıyorsunuz?

Buradan ilgilileri uyarmak istiyorum; Fazla Mesai ücreti Milli Emlak Teşkilatına olduğu gibi Tapu ve Kadastro Çalışanlarına da hatta Orman Genel Müdürlüğünün 2/B işlerinde çalışanlarına da ödenmelidir.Adalet,hakkaniyet bunu gerektirir. Zaten iş yükü ve yoğunluğu sebebiyle ister istemez mesai yapan,akşam mesai bitiminde de çalışmak zorunda kalan Tapu ve Kadastro Çalışanlarına üstelikte hak ettikleri halde Fazla Çalışma Ücreti ödememek en hafif tabiriyle insafsızlıktır. Bu Kararname eksik ve yanlış çıkmıştır.Çalışanlarımızın vebali vardır.Gelin bu hatadan,yanlıştan dönünüz.Gelin Tapu Kadastro Çalışanlarının Gasp ettiğiniz haklarını iade ediniz.Gelin Mağduriyetimizi gideriniz.

Değerli Arkadaşlar,Kıymetli Basın Mensupları;

Türk İmar Sendikası olarak bu olayın başından beri takipçisi olduk ve olmaya devam edeceğiz.Çalışanlarımızın haklarını sonuna kadar aramaya devam edeceğiz.Bu manada Sendika Genel Merkezimizin Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü nezdinde girişim ve çalışmaları devam etmektedir.Bu işin peşini bırakmayacağız.Haklarımızı her platformda aradık ,aramaya devam edeceğiz.

Gönül isterdi ki ortalıkta Yetkili Sendika olduklarını iddia ederek etkili olmayanlar bu konuda bir çalışma yapsın.Kurum İdari Kurullarında konuyu dile getirip Siyasileri de bilgilendirsinler.Ama olmadı,olamadı.Onlar başka işlerle uğraşmaya devam ediyorlar.Biz Sendikacılığın gereğini yapmaya devam edeceğiz.

kapsamhaberİlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.