Yandex Metrika

Vali Aksoy:TÜBİTAK yarışmasında başarılı olanlara ödüllerini verdi

Samsun Valisi Hüseyin AKSOY Tübitak Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Türkiye Finali ve Bu Benim Eserim Proje Çalışması'nda dereceye giren öğrencilere, projelerde görev alan öğretmenlere ve okul idarecilerine ödüllerini verdi.

Vali Aksoy:TÜBİTAK  yarışmasında başarılı olanlara ödüllerini verdi
21 Mayıs 2014 Çarşamba 22:05

Samsun Valisi Hüseyin AKSOY 21.05.2014 Çarşamba günü saat 16.30’da, ’45. Tübitak Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Türkiye Finali ve Bu Benim Eserim Proje Çalışması'nda dereceye giren öğrencilere, projelerde görev alan öğretmenlere ve okul idarecilerine ödüllerini verdi.


TÜBİTAK tarafından 1969 yılından buyana  her yıl düzenlenen ’Ortaöğretim Öğrencileri Arası Araştırma Projeleri Yarışması’nın bu sene 45.'si düzenlenlendiğini belirten Milli Eğitim Müdürü Aytekin Girgin: Yarışmaya 12 bölgede ve 9 dalda 17.486 öğrenci tarafından 10.418 proje başvurusu yapılmıştır. Türkiye Finalinde Ankara’ya giden 11 projemizden Piri Reis Ticaret Meslek Lisesi Coğrafya dalında, Bafra Anadolu Lisesi Bilgisayar dalında hazırladıkları projelerle Türkiye birincisi, Piri Reis Ticaret Meslek Lisesi Sosyoloji dalında Türkiye İkincisi, TED Koleji Sosyoloji dalında Türkiye üçüncüsü olurken, Koksal Ersayın Anadolu Lisesi Tarih dalında, Garip-Zeycan Fen Lisesi de Fizik dalında hazırladıkları projelerle Mansiyon almaya hak kazanmışlardır."dedi.

 Bu Benim Eserim Proje Çalışması ilköğretim 6.7.8. sınıf öğrencilerinin katılımıyla matematik, fen ve teknoloji dersleri alanlarında yapılan çalışmalar olduğunu söyleyen Girgin: "Bu yıl 9.ncusu düzenlenen Bu Benim Eserim proje çalışmalarında Türkiye genelinde 42.494 proje yapılmış, bu projelerden 1865'i Samsun’da öğrencilerimiz tarafından gerçekleştirilmiştir. Samsun, üretilen proje sayısı bakımında Türkiye’de 5. sırada, bölge illeri arasında ise 1.sıradadır. 08-10 Nisan tarihleri arasında ilimizde düzenlenen bölge sergisine katılan 85 projeden 9 tanesi Ankara’da yapılan Türkiye Finali'ne davet edilmiştir. Türkiye Finali'ne davet edilen 9 projeden 2 tanesi ilimiz Atakum ilçesi Çatalçam Ortaokulu ile Çarşamba ilçesi Gökçeçakmak Ortaokuluna aittir. Bu okullarımızın projeleri Ankara'ya davet edilen 100 proje içerisinde ilk 50'ye girme başarısını göstermiştir  Sayın Valimiz bu başarımızı ve sevincimizi paylaşınca öğrencilerimizle bir araya gelip öğrencilerimizi tebrik etmek istediler. Bizlere verdiği desteklerden dolayı tüm öğretmen arkadaşlarımız ve öğrencilerimiz adına Sayın Valimize çok teşekkür ediyorum.’’dedi.

     Vali Hüseyin AKSOY törende yaptığı konuşmasında,’’Tübitak tarafından organize edilen yarışmalar kapsamında ön elemeleri aşan ve ilimizi ve bölgemizi temsil etmek üzere Ankara’ya giden projelerimizden sevindirici haberler aldık. Bu yarışmalara katılan okullarımızın Türkiye genelinde sıralamaya girdiklerini öğrendik. Bu anlamda ben bütün öğrenci arkadaşlarımızı kutluyorum. Onları yönlendiren onlara destek veren proje koordinatörü öğretmenlerimizi ve okul idarecilerimizi kutluyorum. Bu işin en önemli safhasında yer alan öğrenci velilerimizi de ayrıca kutluyorum. Velilerimiz bu başarının sağlanmasında  çok önemli bir katkıya sahipler.

     Öğrenci, öğretmen ve veli diyaloğunun  en üst noktada olduğu okullarımızda  başarının da en üst noktada olduğunu idarecilik deneyimimizden görüyoruz. Bu anlamda bu başarının ben böyle bir diyalogun oldu  kanaatindeyim. Bu birliktelik ve dayanışmanın bundan sonraki yapılacak çalışmalarda örnek olmasını diliyorum.

     Gençlerimizin ortaya koyduğu projelerin önemini görüyoruz. Onların önümüzdeki süreç içerisinde uygulamaya dönüşmesi ve çeşitli alanlarda bu projelerden yararlanılması sağlanacaktır. Bu bakımdan öğrencilerimizin yaptığı çalışmalar oldukça önemlidir. Eğitimdeki başarının daha üst noktaya taşınmasında bu tür projelerin olması oldukça önemlidir. Çocuklarımızı düşünmeye sevkeden ve onların çalışmalarına bir alan açan, onların düşüncelerini hayata geçirmek anlamında bu tür çalışmalar önemli katkılar sağlayacaklardır. Samsun ili olarak geçmiş yıllarda olduğu gibi bu yılda bir çok projemiz dereceye girdi. Ben başta İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz olmak üzere bu projenin gerçekleşmesinde katkısı olan herkese çok teşekkür ediyorum.’’dedi.

     Samsun  Valisi Hüseyin AKSOY konuşmasının ardından ’45. Tübitak Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Türkiye Finali’ ve Bu benim Eserim  Proje Çalışması'nda dereceye giren öğrencilere, projelerde görev alan öğretmenlere ve okul idarecilerine ödüllerini verdi.İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.