Alexa
banner314

Vali Kaymak, Bilme hakkı için basın özgürlüğü korunmalıdır

Samsun Valisi Osman Kaymak, Özgür bir basın, demokratik ve çağdaş toplumların en önemli denetleyici kurumlarından biridir.

Vali Kaymak, Bilme hakkı için basın özgürlüğü korunmalıdır

Vali Kaymak DÜNYA BASIN ÖZGÜRLÜĞÜ GÜNÜ’ KUTLAMA MESAJI'nda, "Özgür bir basın, demokratik ve çağdaş toplumların en önemli denetleyici kurumlarından biridir." dedi.

Samsun Valisi Osman Kaymak yazılı basın açıklamasında şöyle dedi:

Özgür bir basın, demokratik ve çağdaş toplumların en önemli denetleyici kurumlarından biridir.

Basının hem özgür hem de tarafsızlığı; bireyin ve toplumun haber alma, bilgi edinme hakkını kullanmasına, kamuoyunun duygularını ve düşüncelerini objektif olarak yansıtmasına, bu suretle demokrasinin, insan haklarının, temel hak ve özgürlüklerin gelişimine katkıda bulunur.

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde ve ilimizde de kamu hizmeti ifa eden basının, çalışmalarını yürütürken özgür olması kaçınılmazdır.

Bilmek, hepimizin hakkıdır. Bilme hakkı için basın özgürlüğü korunmalıdır. Yazmak ve konuşmak, basını ve bizi özgür kılar.

İlimizdeki yerel ve yaygın basın kuruluşlarının, vatandaşlarımızın haber alma hakkını sorumlu gazetecilik anlayışı içerisinde yerine getirmeleri, toplumumuz tarafından ilgiyle takip edilmektedir.

Sürekli güçlenerek büyüyen, özverili çalışmalarıyla hepimizin gurur duyduğu Türk ve Dünya basınının her kademesinde görev yapanların, ‘3 Mayıs Dünya Basın Özgürlüğü Günü’nü kutlar, görev başında ve sonrasında hayatını kaybederek aramızdan ayrılan tüm basın mensuplarına rahmet dilerim.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 02 Mayıs 2018, 11:41
YORUM EKLE

banner307

banner313