Yandex Metrika

Valilik Personeline Performans Değerlendirme Eğitimi

Havza Ancere Termal Otel’de Samsun Valiliği personeline yönelik “Performans Değerlendirme Eğitimi” ne Samsun Valisi İbrahim Şahin'de katıldı.

Valilik Personeline Performans Değerlendirme Eğitimi
21 Kasım 2015 Cumartesi 20:59

Samsun Valisi İbrahim Şahin; personeline yönelik “Performans Değerlendirme Eğitimi” amacıyla düzenlenen hizmet içi eğitim semineri öncesi Samsun Valiliği İl Yazı İşleri Müdürü Mesut AYDOĞDU seminerle ilgili bilgi vererek bir konuşma yaptı.

Vali Şahin konuşmasında şöyle dedi:

Değerli Arkadaşlar; Gelişmiş ülkelerde çalışan insanların on yıl içerisinde en az bir defa etkili hizmet içi eğitime alınması mecburiyeti vardır. Ülkeler bunu ne kadar sıklıkla yaparlarsa, çalışanların performanslarını o derece arttırırlar. Bunu yapmayan ülkelerdeki kamu görevlileri özellikle performanslarındaki düşüklükleri dolayısıyla bundan yeterince yararlanamazlar. Bundan dolayı da çalıştıkları kurumlarına yeterli katkıyı sağlayamamaktadırlar. Hizmet içi eğitime ülkemizde en çok önem veren bakanlıkların başında da İç İşleri Bakanlığımız gelmektedir. Ben bu eğitimi hem çok gerekli görüyorum hem de böyle bir uygulamayı bakanlığımız başarılı bir şekilde yürütüyor diye kendimizi bahtiyar sayıyorum.

Bizim gibi valilikler, kaymakamlıklar, toplum ve toplum sorunları ile baş başa kalan arkadaşlarımız öz güvenleri yüksek, işlerini iyi yapan, bir o kadar da sıkıntısı olmayan insanların zaten yanımıza gelmeyeceği düşüncesinden hareketle, sorunlu insanlar geldiğinde onların sorunlarını en hızlı bir şekilde çözüm üretebilmeliler. Bizim esas konumuz belki bir takım derslerin veya birtakım konuların seminer tarzı tek başına burada verilmesi değildir. Ben Samsun’a Vali olarak geldiğimde klasik bir valinin yaptığı işlerin dışında kendime 4-5 tane başlık seçtim. Bunlardan bir tanesi turizm, bir tanesi kuş cenneti, bir tanesi cerrahi aletler ve bir diğeri de eğitimdir. Samsun Türkiye sıralamasında nüfus itibariyle 16. sırada yer almaktadır. Eğitim sıralamasında da 16. sırada yer almamız gerekiyorken, biz 33. Sırada yer almaktayız. Biz bunu istersek hep birlikte başarabiliriz. Ama önce istemeliyiz. Başarı zaten arkasından gelecektir.

Arkadaşlar; Benim sizden istirhamım, hangi alanda çalışıyor olursanız olun hem çalıştığınız alanla ilgili, hem de farklı konularla ilgili projeler üretin. Kafanız istop etmesin, devamlı çalışsın ve sürekli bir şeyleri düşünüyor olun. Siz siz olun bu klasik görevlerinizi bir şekilde yapın. Ama benim görev sürem içerisinde herhangi bir vali çalışan ilişkisi dışında bu şehri ayağa kaldıracak, şehre katkı sağlayacak, gerçekten güzel şeyler oluyor düşüncesini topluma aktaracak bir proje üretme merkezi gibi çalışalım ve aynı zamanda böyle bir algı oluşturalım. Arkadaşlar iki dakika öncesini geri getirme şansınız yok ama zamanınızı bereketlendirme şansınız var.

Vaktimizi dolu, bereketli ve daha verimli geçirirsek hem kendimize, hem çevremize, hem de ülkemize katkı sağlamış oluruz. Diğer türlü vakit öyle veya böyle geçer. Sizden istirhamım, klasik bir memur olma zihniyetinden çıkın. Yaşadığımız şehrin sorunlarını çözmek adına projeler üretin ve bunları paylaşın. Hem çalışalım, hem projeler üretelim. Bu tür eğitim çalışmalarına öncü olmanızı ve desteklemenizi bekliyoruz. Bu eğitimin hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Hem bu günün, hem yarının verimli, güzel ve sağlıklı geçmesini diliyorum. Hepinizi sevgiyle, saygıyla ve muhabbetle selamlıyorum.

 “Performans Değerlendirme Eğitimi” amacıyla düzenlenen hizmet içi eğitim seminerine Vali Yardımcıları Ali Galip SARAL, Faruk Necmi KURT, Metin BORAZAN, Mehmet Ali KARATEKELİ, Recep YÜKSEL, Havza Kaymakamı Alper TANRISEVER, Havza Belediye Başkanı Murat İKİZ, Samsun Valiliği kurum müdürleri ve kurum personeli katıldı.İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.