5. Yargı Paketi ve Af Beklentisi…
banner80
 Yargı paketleriyle Toplumda af Beklentileri hızla yükseliyor. Genel Af, Kısmi Af, veya Şartlı af…  Özellikle 5. Yargı paketine gözünü diken Mahkûm aileleri bu beklentilerine net olarak cevap verebilecek bir muhatap bulamadıklarını ifade ediyor.

Genel af ne zaman çıkacak sorusuna Başbakan Recep Tayyip Erdoğan genel af beklentisi içinde olan mahkûm ve aileleri için üzücü bir açıklama yapmıştı. AKP Genel Başkanı ve Başbakan Erdoğan Balıkesir’de bir soru üzerine yaptığı konuşmasında 2013’ te af olmayacağını belirtmiş, insan öldürenin af yetkisini kendisinde bulmadığını söylemişti.

“Devlet kendisine karşı işlenen suçları affedebilir ama kişiye karşı bir af hakkı maktulün ve yakınlarınındır.”diye de kesin bir ifade kullanmıştı. Bundan anlaşılan şudur:” Devlete karşı işlenen suçları ilerleyen zaman içinde affedebiliriz fakat kişilere karşı işlenen suçları affetmek gibi bir durum söz konusu değil.”

Devletin en tepe noktasında bulunan Başbakan’ın beyanı bu.

Ülkemizde mahkûm sayısı hızlı bir şekilde artarak Türkiye tarihinin en yüksek rakamlarına ulaşmış durumdadır. Seçim önceleri bir gelenek veya alışkanlık haline gelen af beklentileri de mahkum ve ailelerini sarmış durumdadır.

Umut ve özlemlerini dile getiren mahkum aileleri kendilerini sevindirecek müjdenin yakın zamanda verilebileceğini düşününüyor.

kapsamhaber/Elsima Özer

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
YUSUF 4 gün önce

si̇yasi̇ tutuklulara af çıksın genel af olmasın özellikle örgüt üğeliği sucuna af çıksın

Misafir Avatar
bahar 4 gün önce

Oğlumu kendinden 3 yaş büyük bir çocuk sokak ta tekme tokat döverken eşim olayı görüyor ve onları ayırıyor ve karşı taraf eşimin infazı olduğunu bildiği için bilerek şikayet ediyor. Ve hakim eşimi hiç dinlemeden mahkemeye girdiğinde -tiplerden herşey beklenir diyerek 4 ay ceza kesiyor ve infazını yakıyor.7 yıl dile kolay ve boş yere eşim bu yılları cezaevinde suçsuz yere yatacak. İki oğlumla ben eşimin yolunu gözlüyorum. Ne olur infaz a afff gelsin :(

Misafir Avatar
gamze 1 hafta önce

Nolursunuz af ciksin bebeqimle ortadayim

Misafir Avatar
affff çıksınnin 2 hafta önce

luutfeeeeeenn affff istiyoruz.Allah rızası icin

Misafir Avatar
wahdet 2 hafta önce

Allah C. C bile tövbe ededenleri affediyor yargitaydaki dosyalar adam gibi okunmuyor bu yuzden saygi deger cumhurbaskanim recep abim affetmek sana yakisir sende gel bu aciz insanlari affet Allahta seni affetsin cennetine nail etsin

Misafir Avatar
Orhun . . . 3 hafta önce

sayın cumhurbaşkanım,başbakanım ve devletimizin pek değerli büyükleri.suç işlemek biz cahillerin şeytana uyarak yapmış olduğu ve son derece pişman olduğu bir davranıştır.mübarek cuma günü inşAllah seçim öncesi müjdeli bir haber ile yüreklerimize su serpmenizi yüce mevlanın izni ile istiyoruz.pişmanız,kapınıza geldik sizlerden aff istiyoruz.inanın vicdanlardaki mahkumiyet daha fazla.sizlere güveniyoruz.

Misafir Avatar
neşe yıldız 3 hafta önce

ben ve benim gibi bircok mahkum yakınların sesini nezaman duyacaksınız bilmiyorum ama sabırlar tükenmekte, cocuklarımız babasız büyümekte.cıkartın artık şu affıı.cezaevleri doldu taştı.neyi bekliyorsunuz?birsürü günahsızın mebali var.cıkartın şu affı ki mebal yerine duaa alınn.afffffffffffff

Misafir Avatar
bilal cihan 3 hafta önce

Sayın cumhurbaşkanım sizden bir afmusdEşi bekliyoruz saygilar

banner82