5. Yargı Paketi ve Af Beklentisi…
banner80
banner81
 Yargı paketleriyle Toplumda af Beklentileri hızla yükseliyor. Genel Af, Kısmi Af, veya Şartlı af…  Özellikle 5. Yargı paketine gözünü diken Mahkûm aileleri bu beklentilerine net olarak cevap verebilecek bir muhatap bulamadıklarını ifade ediyor.

Genel af ne zaman çıkacak sorusuna Başbakan Recep Tayyip Erdoğan genel af beklentisi içinde olan mahkûm ve aileleri için üzücü bir açıklama yapmıştı. AKP Genel Başkanı ve Başbakan Erdoğan Balıkesir’de bir soru üzerine yaptığı konuşmasında 2013’ te af olmayacağını belirtmiş, insan öldürenin af yetkisini kendisinde bulmadığını söylemişti.

“Devlet kendisine karşı işlenen suçları affedebilir ama kişiye karşı bir af hakkı maktulün ve yakınlarınındır.”diye de kesin bir ifade kullanmıştı. Bundan anlaşılan şudur:” Devlete karşı işlenen suçları ilerleyen zaman içinde affedebiliriz fakat kişilere karşı işlenen suçları affetmek gibi bir durum söz konusu değil.”

Devletin en tepe noktasında bulunan Başbakan’ın beyanı bu.

Ülkemizde mahkûm sayısı hızlı bir şekilde artarak Türkiye tarihinin en yüksek rakamlarına ulaşmış durumdadır. Seçim önceleri bir gelenek veya alışkanlık haline gelen af beklentileri de mahkum ve ailelerini sarmış durumdadır.

Umut ve özlemlerini dile getiren mahkum aileleri kendilerini sevindirecek müjdenin yakın zamanda verilebileceğini düşününüyor.

kapsamhaber/Elsima Özer

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
zindan 1 hafta önce

adaletin bumu akp, kalkınmanı bilmiyoruz ama adaletin adalet değil.

Misafir Avatar
mavluda fayzilova 1 hafta önce

bir afffffff çok bişeyi istemiyoruz

Misafir Avatar
yorgun 2 hafta önce

sayın cumhurbaşkanım lutfen kamu cezalarına af istiyoruzzzz bir an önce perişan durumdayız..

Misafir Avatar
çtn klç 2 hafta önce

kamu davaları için af bekliyoruz mağduruz...

Misafir Avatar
ali 3 hafta önce

bir af çıksın ama yalnız kader mahkumlarına ufak suçlara adam gitmiş aam öldürmüş sapıklık yapmış bunlara af olmasın bunları yalnız öldürdüğü adamın varisi affeder akıllı olun her suça af olmaz

Misafir Avatar
isyan 3 hafta önce

af ciksin artik..esim sucsus yere yatiyor daha yeni evliyiz

Misafir Avatar
Barışş 3 hafta önce

çileler bitsin cumhur baskanimizi yoktan yere yatirdilar zamaninda cumhur baskanimiz ıcımızı cok ıyı anlar devlet memuru olduk yetıstırme yurdunda cahillik donemlerimizde isledigim suclar isten atilmamiza neden olucak isi veren ise devletim :) yardim istiyoruz hakimler daha duyarli olmali .

Misafir Avatar
Neşe yıldız 3 hafta önce

allah aşkına artık şu affı cıkartın.cocugumun babası şu an ceza evinde hemde boş yere.eşim gibi bircok masum ceza evlerinde boşu boşuna yatmakta.mahkum ve mahkum yakınlarının sesini duyan yokmu?cezaevleri tıklım tıklım dolu.sü affı cıkartınki cocuklar babasız büyümesin.aff istiyoruz.

banner82