Alexa

ABD Alarma Geçti!

Atlas Okyanusu'nda ilerleyen ve giderek şiddetini artıran Dorian Kasırgası ABD'nin Florida eyaleti sahillerine vurması bekleniyor. kasırga nedeniyle Trump da Polonya ziyaretini iptal etti.

ABD Alarma Geçti!

ABD'nin Florida eyaleti sahillerine vurması bekleniyor. Florida ve Georgia eyaletleri sahillerine vurduğunda şiddetinin Kategori 4'e yükselmiş olacağı kasırga nedeniyle Trump da Polonya ziyaretini iptal etti.

Dorian Kasırgası'nın hafta sonu ABD'nin Florida eyaleti sahillerine vurması bekleniyor. Şu anda şiddeti Kategori 1 olarak sınıflandırılan kasırganın karaya yaklaştıkça güçlenmesi ve karaya vurduğunda Kategori 4'e yükselmiş olması bekleniyor.

Yaklaşan Dorian Kasırgası nedeniyle ABD Başkanı Donald Trump da Polonya ziyaretini iptal etti.  "Burada olmam çok önemli. Çok çok büyük bir kasırga olabilir gibi gözüküyor" diye Trump, Polonya'ya Başkan Yardımcısı Mike Pence'i gönderiyor.

Florida ve Georgia'da acil durum.

Florida Valisi Ron DeSantis, eyaletin doğu kıyılarında yaşayanlardan gelişmeleri yakından takip etmelerini istedi ve "En az yedi günlük erzak biriktirin" dedi.

Kasırga'nın hafta sonu Florida'ya ulaştığında rüzgar hızının saatte 210 kilometreye kadar çıkması beklenirken, Saffir-Simpson kasırga sınıflandırma metodolojisine göre Kategori 4 şiddetindeki kasırgalar karşılaşılabilecek en güçlü ikinci kasırga türü ve felaket boyutlarında hasara yol açabiliyorlar.

Atlas Okyanusu'nda oluşan kasırgalar, karaya ulaştıklarında hızlarını yitirmeye ve yavaşlamaya başlıyorlar. Ancak bir kasırga hiçbir kara parçasına temas etmeden uzun süre ilerlerse güç toplamaya devam ediyor ve şiddeti de artıyor.

Dorian Kasırgası, Porto Riko'nun San Juan Adası'ndan 355 km açıkta seyrini sürdürüyor.

KAPSAMHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Umut
Umut - 6 ay Önce

Kasırgalar tru.p u parcalYacak