banner434

banner433

ABD'de iki Büyük Silahlı Saldırı

ABD’de Teksas saldırısı ardından Ohio eyaletinde ikinci bir silahlı saldırı daha düzenlendi. Alışveriş merkezindeki dükkanlar kapatılırken, bölgeye polis takviyesi yapıldı

Dünya 04.08.2019, 15:50
ABD'de iki Büyük Silahlı Saldırı

ABD'nin Teksas eyaletinde El Paso şehrindeki Cielo Vista alışveriş merkezinde  sabah saatlerinde düzenlenen saatlerde 20 kiyi hayatını kaybederken 26 kişi de yaralandı.

Süpermarket zinciri Walmart'ta silahlı saldırı yerel saatle Cumartesi sabah 10.30 sıralarında ABD-Meksika sınırına birkaç kilometre uzaklıktaki alışveriş merkezinde düzenlendi.

Saldırıda hayatını kaybeden ve yaralananların çoğunun, yakında okula başlayacak çocukları için okul alışverişi yaptığı bilgisine ulaşıldı.

Yerel medya, Teksas polisine dayandırdığı haberlerinde saldırgan olduğundan şüphelenilen kişinin 21 yaşındaki bir erkek olduğunu, Teksas'ın Dallas şehri yakınlarındaki Allen kasabasında yaşadığını söylüyor. Allen, El Paso'ya yaklaşık bin kilometre uzaklıkta ve ABD-Meksika sınırında yer alıyor.

Saldırı, Kuzey Kaliforniya'daki yaz yiyecekleri festivalinde 18 yaşından küçük bir saldırganın ateş açarak 3 kişiyi öldürmesinden bir hafta sonra yaşandı.

Trump'tan açıklama:

Beyaz Saraydan da konuya ilişkin yazılı bir açıklama yapılmış, Başkan Donald Trump'ın saldırıya dair bilgilendirildiği ve konuyu yakından takip ettiği belirtilmişti.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)