Alexa
banner314

ABD'de Olağanüstü Durum!

ABD’de New York ve New Jersey’de olağanüstü hal ilan edildi. Almanya Başbakanı Angela Merkel, ABD Başkanı Donald Trump arasındaki görüşme iptal edildi.

ABD'de Olağanüstü Durum!
banner327

ABD’de etkili olan şiddetli kar yağışı hayatı felç etti. Ülkenin doğusunda bulunan New York ve New Jersey’de beklenen şiddetli kar yapışı nedeniyle olağanüstü hal ilan edildi.

Kent içinde metro ulaşımı durdu. Binlerce uçuş iptal edildi. New York Belediye Başkanı Bill de Blasio, vatandaşlara gerekmedikçe sokağa çıkmamaları noktasında uyarıda bulundu. Blasio, “Salı günü etkili olması beklenen önemli kasırga için hazırlık yapıyorum. New Yorklular kar ve tehlikeli yol koşulları için hazırlık yapmalı” dedi. Belediye Başkanı Blasio kentteki okullarda eğitime ara verildiğini dile getirdi.

New Jersey Valisi Chris Christie özel ve kamu araçlarının yol kenarından kaldırıldığını dile getirerek, tuz kapasitesinin ise yüzde 75 olduğunu belirtti.

Almanya Başbakanı Angela Merkel, 20 Ocak’ta göreve gelen ABD Başkanı Donald Trump ile bugün ilk kez bir araya gelecekti. Ancak ülkede etkili olan kar yağışı nedeniyle görüşme cuma gününe ertelendi.

Kaynak: İHA

Güncelleme Tarihi: 14 Mart 2017, 18:57
YORUM EKLE

banner307

banner325