“ABD kendisini dünyanın jandarması sanıyor”

Rusya aleyhine ABD tarafından alınan yaptırım kararlarıyla ilgili açıklamada bulunan Rusya Dışişleri Bakanlığı, “ABD kendisini dünyanın jandarması sanıyor” dedi. 

Dünya 13.06.2018, 10:16
“ABD kendisini dünyanın jandarması sanıyor”

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) tarafından Rusya, Rus vatandaşları ve Rus sivil toplum kuruluşlarına ve iş çevrelerine karşı başlatılan yaptırımlarına karşı açıklama yaptı. ABD’ye tepki gösterileni açıklamada, “Washington’un almış olduğu yaptırım kararlarının sonucu önceki kararları gibi sıfır etki oluşturacak. Rusya’nın uluslararası arenada rotasını değiştirmeye zorlamak sonuçsuz kalacak. ABD kendisini dünyanın jandarması sanıyor. Bu gibi girişimler ABD’nin sadece çaresizliğini gösteriyor” denildi. 
 

Açıklamanın devamında ise, “ABD, terörizm ve diğer somut tehditlere karşı savaşmak yerine olmayan düşman icat eden bir bakış açısı sergiliyor. Bu tarihin kısır ama tehlikeli bir döngüsüdür. Washington’un aldığı yaptırım kararları Rusya için çok önemli tarih olan 'Rusya ve zafer günü' tarihlerinin arifesinde alındı. Bunu unutmayacağız” ifadeleri kullanılarak sert tepki gösterildi. 
                    

Yorumlar (0)
az bulutlu