AB'den Türkiye'ye Tehdit Gibi Açıklama!

Avrupa Birliğinin (AB) Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikasından Sorumlu Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini, Zeytin Dalı Harekatı'na ilişkin, Türkiye tarafından başlatılan operasyonun Cenevre’de başlatılan müzakerelerin devamını ciddi olarak zayıflatacağını belirtti.

Dünya 22.01.2018, 22:38 22.01.2018, 23:07
AB'den Türkiye'ye Tehdit Gibi Açıklama!

 Federica Mogherini Türkiye tarafından başlatılan Zeytin Dalı operasyonundan ciddi anlamda endişe duyduklarını dile getiriyor.  Mogherini  aba altından sopa göstermeyi de ihmal etmeyerek; Cenevre’de başlatılan müzakerelere de dikkat çekerek, Cenevre’de başlatılan müzakerelerin devamını ciddi olarak zayıflatacağını söylüyor.

Haber Şöyle:

AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikasından Sorumlu Yüksek Temsilci Federica Mogherini, Türkiye’nin Suriye’de PYD/YPG’ye yönelik başlattığı operasyonla ilgili açıklama yaptı. Türkiye’nin Afrin’de başlattığı “Zeytin Dalı Operasyonu'yla ilgili basın toplantısında konuşan Mogherini, operasyondan duyduğu endişeyi dile getirdi. Mogherini, “Son derece endişeliyim. İnsani yardımların erişiminin garanti edileceğinden emin olmalıyız” dedi.


Beşar Esad rejimi ile muhalefet arasında Cenevre’de başlatılan müzakerelere de dikkat çeken Mogherini, Türkiye tarafından başlatılan operasyonun Cenevre’de başlatılan müzakerelerin devamını ciddi olarak zayıflatacağını ifade etti. 

Yorumlar (0)