Alexa

Afganistan’da şiddet can aldı...

Afganistan’ın değişik bölgelerinde meydana gelen şiddet olaylarında 10 kişi öldü, 4 kişi yaralandı.

 Afganistan’da şiddet can aldı...
Afganistan’ın değişik bölgelerinde son 24 saatte meydana gelen patlamalar ile düzenlenen silahlı saldırılar ve askeri operasyonlarda 10 kişi öldü, 4 kişi yaralandı.

Savunma Bakanlığı, Taliban tarafından Nemroz kentinin Haşrod ilçesinde ve Helmand kentinin Sangin ilçesinde yol kenarına yerleştirilen bombaların patlaması sonucu, dört Afgan askerinin öldüğünü bildirdi.

Bakanlık, ülkenin genelinde son bir günde yapılan operasyonlarda Taliban’ın yol kenarına yerleştirdiği 72 bombanın Afgan güvenlik güçleri tarafından etkisiz hale getirildiğini kaydetti.

- 18 Taliban militanı yakalandı -

Öte yandan, İçişleri Bakanlığı ise son 24 saatte Afganistan’ın Kunar, Nangarhar, Kapisa, Kunduz, Kandahar, Uruzgan, Vardak, Logar, Gazne, Paktika, Paktiya ve Herat vilayetlerinde Taliban’a yönelik yürütülen operasyonlarda beş Taliban üyesinin öldüğünü, 18 Taliban mensubunun yakalandığını açıkladı.

Operasyonlarda dört militanın yaralandığı, çok sayıda silah ve patlayıcının ele geçirildiği bildirildi.

- ISAF görevlisi öldürüldü -

Afganistan’ın doğusunda Taliban’ın yabancı askerlere yönelik düzenlediği silahlı saldırıda ise Uluslararası Güvenlik ve Destek Gücü’nün (ISAF) bir görevlisi hayatını kaybetti.

ISAF, ölen askerin kimliği ve olayın kesin yeri konusunda bilgi vermedi. Suçlamaların merkezindeki Taliban bulunuyor ancak Taliban'dan olaylarla ilgili açıklama gelmedi.
Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2014, 14:16
YORUM EKLE