Almanya Başbakanı Merkel'in Test Sonucu Belli Oldu

Almanya Başbakanı Angela Merkel, Cuma günü zatürreye karşı aşı yapan doktorunun COVID-19 için pozitif test ettiğini öğrendikten sonra kendini karantina altına almıştı.

Dünya 23.03.2020, 21:40 23.03.2020, 22:49
Almanya Başbakanı Merkel'in Test Sonucu Belli Oldu

Almanya Hükümet Sözcüsü Steffen Seibert, Almanya Başbakanı Angela Merkel’in korona virüsü testinin negatif çıktığını duyurdu. Almanya Başbakanı Angela Merkel, Cuma günü zatürreye karşı aşı yapan doktorunun COVID-19 için pozitif test ettiğini öğrendikten sonra kendini karantina altına almıştı. Merkel, dün yaptığı basın toplantısının ardından kendini karantinaya aldığını duyuru. Hükümet işlerini evden yürütmeye devam edeceğini bildirmişti.

Başbakan Merkel, önümüzdeki günlerde görevlerini evden yapmayı planladığı için düzenli olarak test edilecek. Almanya hükümeti planlandığı gibi çalışmalarına devam edecek.

Almanya, virüsün yayılmasını yavaşlatmak için kalabalıkları sınırlayan ülkelerden birisi olurken, ABD hükümeti, bir yerde 10'dan fazla insanın toplanmaması gerektiğini, İsviçre beşten az gruplardaki insanların en az iki metre aralıkta olması gerektiğini kurallara uymayanlara ise para cezası vereceği açıkladı. İtalya ve İspanya, yiyecek satın almak, reçete veya doktora gitmek gibi temel faaliyetleri olmadıkça, insanların evlerini terk etmelerine izin vermemek için daha sıkı önlemler aldıklarını belirtti.

Yorumlar (0)
15°
parçalı az bulutlu