Almanya Başkonsolosluğu önünde sözde ‘soykırım’ protestosu

İstanbul Ülkü Ocakları, Almanya Federal Meclisi’nin 1915 olaylarını ‘soykırım’ olarak tanımasını Beyoğlu’ndaki İstanbul Almanya Başkonsolosluğu önünde protesto etti.

Dünya 02.06.2016, 22:50
Almanya Başkonsolosluğu önünde sözde ‘soykırım’ protestosu

İstanbul Ülkü Ocakları Başkanı Ahmet Yiğit, "Almanya'yı sert bir şekilde uyarmalı hatta ilişkilerimizi dondurmalıyız." dedi.

İstanbul Ülkü Ocakları üyeleri, Almanya Federal Meclisi’nin 1915 olaylarını soykırım olarak tanımasını protesto etmek amacıyla saat 19.00 sıralarında İstanbul Almanya Başkonsolosluğu’na yürüdü. Mehteran eşliğinde İnönü Caddesi boyunca yürüyen grup, konsolosluk önünde basın açıklaması yaptı. Geniş çaplı güvenlik önlemi alan polis ekipleri, alana gelen eylemcileri üst aramasından geçirdi. Zaman zaman yaşanan küçük çaplı gerginlikler büyümeden sonlandı. Grup üyelerinin ellerindeki ‘Soykırımcı Nazi Almanya’, ‘1915 Türk'ün şerefli mazisidir, soykırım yalanına inanma’, ‘Genocidal Nazi Germany’, ‘Ermeni soykırımı emperyalist bir yalandır’, ‘100 yılın en büyük yalanı sözde Ermeni soykırımı yalanı’, ‘26 şubat 1992 Hocalı. İnsanlık o zaman öldü’ dövizleri dikkat çekti. Grup, ‘Ne mutlu Türküm diyene’, 'Kahrolsun Ermeni Diasporası', ‘Soykırım yalandır yalan kalacak’, ‘Türkeş'in ordusu zalimlerin korkusu’ şeklinde slogan attı.

Grup adına basın açıklamasını Ülkü Ocakları İstanbul İl Başkanı Ahmet Yiğit yaptı. Yiğit, “Almanya Federal Meclisi 1915 olaylarını soykırım olarak niteleyen sembolik ve skandal tasarıyı oylamış. Bu karar tamamen siyasidir, Yalan olduklarını bildikleri halde Ermeni Diasporası ve Almanya kendi çıkarları için bu kararı çıkarmıştır. Türk milleti düşmanın tüm kahpeliklerine karşı, aman dileyen, yaşlı, çocuk el kaldırmamıştır. Toplu cinayetler, toplama kampları, gaz odaları, vahşi infazlar ve Hitler caniliği görülmemiştir. Soykırımın mucidi Almanya, tek dişi kalmış medeniyetin kokuşmuş temsilcileridir. Balkanlar’da, Hocalı’da, Kırım’da, Ahıska’da, Tunus, Cezayir, Libya’ya bakmalıdırlar. Kendi suçlarını çok iyi biliyorlar. ve bilinç altlarında kendilerine bir ortak arıyorlar. Bizim tarihimizi araştırsınlar hem de çok iyi araştırsınlar, görecekler kahramanlık ve şereftir. Utanacak bir geçmişimiz, insanlığa mahcup olacak bir eylemimiz olmamıştır olmayacaktır.

Ermeni Diasporası'nın yalan ve iftiralarını yapan Almanya'yı sert bir şekilde uyarmalı hatta ilişkilerimizi dondurmalıyız. Biz bu görüşü kabul etmiyoruz ve asla edilmesine müsaade etmeyeceğiz. Tarihi şan ve şerefle dolu olan ecdadımızla gurur duyuyoruz. Türk milletini töhmet altında bırakılamaz. Bu olay Avrupalıların ve Ermenilerin büyük bir yalanıdır” şeklinde konuştu.

Grup, açıklamanın ardından olaysız dağıldı. 

Yorumlar (0)