Almanyadan Şaşırtan Şok Karar

Bu zamana kadar Türkiye düşmanlarına sahip çıkan Almanya’dan bu defa şaşırtan bir karar geldi. Almanya verdiği kararla şok etti.

Dünya 11.03.2017, 12:37
Almanyadan Şaşırtan Şok Karar

Almanya verdiği kararla şaşırttı. Terör örgütü PKK’nın elebaşı Abdullah Öcalan’ın fotoğrafları ve terör örgütünün sembollerinin asılması,dağıtılması yasaklandı.

Almanya'nın FETÖ ve PKK terör örgütlerine verdiği desteklerinden dolayı Türkiye'nin sert bir şekilde eleştirdiği Almanya, bu defa PKK’nın elebaşı Abdullah Öcalan’ın fotoğrafları ve terör örgütünün sembollerinin kullanılmasını yasakladı. 

ALMANYA'DA TERÖR ÖRGÜTLERİNE DİKKAT ÇEKİLDİ!

Spiegel Online göre; yasağın Federal İçişleri Bakanlığının 2 Mart tarihinde güvenlik birimleri ve eyaletlere gönderdiği beş sayfalık yazıda yer aldığını yazdı. İçişleri Bakanlığı tarafından gönderilen yazıda, sarı-yeşil fon üzerindeki Öcalan fotoğraflarının Almanya’da yasaklı olan terör örgütüne desteği artırma potansiyeline dikkat çekti. Öcalan’ın posteri dahil, PKK’nın kullandığı 33 sembole yasak getirildi. Yasaklı sembollerin arasında, YPG’nin flamasının da bulunuyor. 

GÜZEL BİR GELİŞME

UETD Genel Başkan Yardımcısı Fatih Zıngal, kararı olumlu bulduklarını ifade etti. Zıngal; Federal İçişleri Bakanlığı terör elebaşının resimlerini, PKK ve PYD sembollerini yasakladığını, geç kalınmış bir karar olmasına rağmen güzel bir gelişme olduğunu, Almanya ve Türkiye’nin tarihî dostluğunu bozmak isteyenlerin hamle üstüne hamle yaptıkları bir dönemde bu gelişme çok önemli olduğunu belirterek; "Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğanın dediği gibi terör belası birgün gelir sizi de bulur. Bu sebeple ne kadar erken tedbir alınırsa o kadar iyi olur” diye ifade etti. 

Kaynak: Kaynak: İHA
Yorumlar (0)
banner442