Amman’da "Kudüs" Protestosu

Ürdün’ün başkenti Amman’da on binlerce kişi Kudüs’e destek ve ABD Başkanı Trump’ın Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıma kararına protesto gösterisi düzenledi.  

Dünya 16.12.2017, 00:03 17.12.2017, 16:29
Amman’da "Kudüs" Protestosu

Protesto göstericileri ABD ve İsrail aleyhine sloganlar atarak, İslam ülkelerinin liderlerine Kudüs’ü ve Filistin’deki kutsal mekanların kurtarılması için "savaşa kapı açma" çağrısı yaptı. 

İslami Hareket Partisi Genel Sekreteri Muhamed el-Zayyud, İslam Ülkeleri İşbirliği Teşkilatını toplantıya çağırdığı için Türk halkına ve Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür etti. El-Zayyud, Arap ve İslam ülkelerine ümmetin onurunu savunması için Siyonist düşmana karşı savaş çağrısı yaptı El-Zayyud ayrıca Arap ve İslam ümmetine ABD mallarını boykot çağrısı da yaptı. El-Zayyud, karar vericilere İsrail ile yapılan bütün anlaşmaların gözden geçirilerek, iptal edilmesi çağrısında da bulundu.

İslami Hareketin Lideri Şeyh Mansur, Ürdün’ün bütün halkı, kuruluşları, kadınları, erkekleri, sendikaları, milli şahıslarıyla sokağa çıkarak bütün dünyaya Ürdün’ün Filistin halkının yanında yer aldığını ve savaş alanında Filistin hürriyetine kavuşuncaya kadar beraber hareket edeceğini gösterdiğini söyledi. Şeyh Mansur, “ABD Başkanı Trump, zekası, ırkçılığı ve saldırganlığıyla kararının kolayca uygulanabileceğini düşündü.  Fakat Arap ve İslam dünyası Ürdün’de ve dünyanın her yerinde Filistin kurtulana kadar Filistin'e desteklerinin süreceğini gösterdi” dedi.

Kaynak: Kaynak: İHA
Yorumlar (0)