Azerbaycan askerlerinden Türkiye'de dağcılık tatbikatı

Türkiye Milli Savunma Bakanlığı resmi Twitter hesabından Azerbaycan askerlerinin Türkiye'de dağcılık tatbikatları yaptığını bildirdi.

Dünya 29.03.2021, 11:33
Azerbaycan askerlerinden Türkiye'de dağcılık tatbikatı

Azerbaycan askerleri Türkiye'de dağcılık tatbikatları yaptı. Türkiye Milli Savunma Bakanlığı resmi Twitter hesabından Azerbaycan askerlerinin Türkiye'de dağcılık tatbikatları yaptığını bildirdi."Türk Silahlı Kuvvetleri Dağ Komando Okulu ve Eğitim Merkezi, kahraman Azerbaycan Ordusu personeline 'Dağcılık Eğitimi' verdiğini sosyal medya adresinden açıkladı.

Paylaşımda, "Terörle Mücadele Eğitim ve Tatbikat Merkezi'nin komutası altında, kahraman Azerbaycan ordusunun askerleri, teröristlerle mücadele ve havadan saldırı operasyonu için eğitildi" ifadleri kullanıldı.

Nahçivan'daki Ayrı Birleşik Birlikler Ordusu askerlerinin 2 - 12 Şubat tarihleri ​​arasında Türkiye'nin Kars'ta Türk Silahlı Kuvvetleri ile birlikte 2021 Kış Tatbikatına katılmıştı.

Eylül 2020'nin başlarında da iki ülkenin kara ve hava kuvvetleri Azerbaycan'ın Nahçıvan kazılarında büyük ölçekli askeri tatbikatlar düzenledi.

Türk ve Azerbaycan orduları, askeri işbirliği ve iki ülkenin kara ve hava kuvvetlerinin katılımıyla ilgili ikili anlaşma doğrultusunda düzenli olarak ortak tatbikatlar düzenliyor. Ağustos 2020'de Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Azerbaycan-Türkiye tatbikatlarının yoğunluğunun artırılacağını duyurdu.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)