Azerbaycan'dan Ermenilere Sert Darbe!

Azerbaycan ordusu, son birkaç günde elde ettiği başarıları genişletmek için cephenin çeşitli yönlerinde muharebe operasyonları gerçekleştiriyor.

Dünya 07.10.2020, 11:17 07.10.2020, 11:27
Azerbaycan'dan Ermenilere Sert Darbe!

Cephede kaybeden Ermeni birlikleri çeşitli provokasyonlarla hareket etmeye başladı. Azerbaycan ordusu Ermeni birliklerine sert darbeler vurduğunu belirten Azerbaycanlı Gazeteci Namig Delidağlı,7 Ekim gecesi tüm cephe boyunca çatışmaların devam ettiğini bildirdi.

Azerbaycan ordusu, son birkaç günde elde ettiği başarıları genişletmek için cephenin çeşitli yönlerinde muharebe operasyonları gerçekleştirdi. Karşılıklı topçu ateşi kaydedildi.

Dün Ermenilere yapılan topçu ateşi sonucunda 5. Alayın savunma alanındaki komuta gözlem noktası tahrip edildi. Çok sayıda ölü ve yaralı var.

Düşmanın savunmasında bir tank ve üç top imha edildi.

Alınan bilgiye göre, düşmanın 1. Alayı, yiyecek yetersizliğinden dolayı gıda tedariğinde ciddi sorunlar yaşıyor. Sonuç olarak, düşman birliklerinin personeli savaş mevzilerinden ayrıldı ve kaçtı. Diğer birimlerde de mühimmat ve yakıt temini konusunda ciddi sorunlar var. Bazı bölgelerde savunma alanında düşman birlikleri arasında etkileşim olmaması sonucu birbirleri vuruldu, ölü ve yaralılar var.
Azerbaycan ordusunun yakında topraklarımızı Ermeni şovenistlerinden kurtaracağına inanıyoruz!

Ermeni ordusu Karabağ bölgesinde çok sayıda askeri teçhizatı kaybetti - LİSTE

Azerbaycan ordusunun cephedeki üstünlüğü devam ediyor. Ordumuz, düşmanın silahlı kuvvetlerine ezici darbeler vuruyor.

Bugün Azerbaycan Ordusu yeni üsler kurarak bölgeyi düşman güçlerinden temizleyerek belirli yönlere doğru hareket etti.

Savunma Bakanlığı basın servisine göre, çatışmada çok sayıda düşman askeri, askeri teçhizat ve diğer silahlar imha edildi. 27 Eylül'den 7 Ekim 05.30'a kadar düşmanın toplam kayıpları şu şekildedir: - 250'ye kadar tank ve diğer zırhlı araçlar; - 270'e kadar topçu, roketatar, havan; - 60 adede kadar hava savunma cihazı; - 11 komuta kontrol ve komuta gözlem noktası; - 8 mühimmat deposu; - 150 araca kadar; - 1 S-300 uçaksavar füzesi sistemi.

Azerbaycan silahlı kuvvetleri karşısında çaresiz kalan Ermeni ordusu kaçıyor.

Namig Delidaglı, gazeteci / Azerbaycan

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)