Azerbaycan, Ermenistan'ın saldırılarına sert tepki vermelidir

Yevgeny Mihaylov , Rusya Rapor Bürosu'na verdiği demeçte, Ermenistan, Azerbaycan'a yönelik provokasyonlarını sürdürdüğünü ve bu provokasyonlara sert bir tepki vermesi gerektiğini belirtti.

Dünya 21.09.2020, 23:59 22.09.2020, 00:27
Azerbaycan, Ermenistan'ın saldırılarına sert tepki vermelidir

Ermenistan, Azerbaycan'a yönelik provokasyonlarını sürdürüyor. Provokasyonlara sert tepki verilmesi gerektiğini belirten Rus Uzman  Yevgeny Mihaylov, Azerbaycan - Ermenistan sınırı ile ilgili yaptığı yorumda, "Azerbaycan, topraklarını her an geri alabilecek güçlü bir devlettir." dedi.

Paşinyan'ın her seferinde değiştirdiğini belirten Mihaylov, önceki tüm anlaşmaları iptal etmesini beklemeyin. Çok uzun sürebilir. İnanıyorum ki, son konuşmasında İlham Aliyev Erivan'a şikayetlerini oldukça sert bir şekilde dile getirdi. " dedi.

Uzman, Dağlık Karabağ sorununun adım adım çözümüne ilişkin anlaşmalar olduğunu kaydederek, Ermenistan'ın şimdi sadece müzakereleri uzatmaya çalıştığına dikkat çekerek, "Erivan bir şey bekliyor ama bence umutsuz. Tüm uluslararası toplum, özellikle de Ermenistan-Rusya'nın ana garantörü, şimdiden tüm bu hareketlerden bıkmış durumda. Paşinyan rejiminin vaatlerini yerine getiremediğini,  Durumun 30 yıldır değişmediğini, şu anda bir şey söylemek çok zor olduğunu belirtti. 

Azerbaycan Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada ise, Erivan yönetiminin Dağlık Karabağ sorununun barışçıl yollardan çözülmesine ilişkin açıklamalarda bulunduğu fakat bu kanlı eylemin Ermenistan hükümetinin barışı değil, saldırganlığı sürdürme niyetininde olduğu belirtildi.

Yorumlar (0)
açık