Azerbaycan milli kahramanı Albay Şükür Hemidov Şehit Oldu

Ermenistan-Azerbaycan cephe hattında 7 Eylül sabahı çatışmalar yaşanmıştı. Ermeni ordusu Azerbaycan sivil yerleşim birimlerine saldırmıştı. İki sefer ateşkes kararını ilan edildiği halde Ermeni güçleri saldırılarına devam etti.

Dünya 23.10.2020, 09:07 08.01.2021, 13:05
Azerbaycan milli kahramanı Albay Şükür Hemidov Şehit Oldu

Azerbaycan milli kahramanı Albay Şükür Hemidov, Gubadlı cephesinde şehit düştü. Ermeni güçlerinin saldırıları devam ediyor. 7 Eylül Pazar sabahı Ermenistan-Azerbaycan cephe hattında, Ermeni güçleri Azerbaycan sivil yerleşim birimlerine ateş açması üzerine çatışmalar yaşanmaya başlamıştı. Azerbaycan ordusu ise karşı saldırı başlatarak çok sayıda yerleşim birimlerini işgalden kurtarmıştı.

Moskova'da yapılan görüşmede esirlerin ve cenazelerin değişimi için ateşkes kararı alınmasıardından Ermeni güçleri bu karara uymayarak saldırılarına devam etti. Hemen ardından -ikinci defa insani ateşkes ilan edildi. Ancak Erivan tarafının sivil alanlara saldırıları durmak bilmedi.

Sahadan gelen son habere göre; Azerbaycan milli kahramanı Albay Şükür Hemidov, Gubadlı cephesinde şehit düştü.

Azerbaycan ordusuyaklaşık olarak 200 yerleşim yerini Ermenistan işgalinden kurtarmış, Ermeniler cephelerini kaçarak bırakmak zorunda kalmıştı. Ermenistan askerlerinin savaşmak istemediği ve kaçtığı da bilgiler arasında bulunuyor.

Bu arada, Azerbaycan Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada, Ağdere, Fuzuli, Hadrut, Cebrail ve Gubadlı yönlerinde operasyonların devam ettiği bildirildi. Ermenistan güçlerinin Fuzuli, Cebrail ve Gubadlı istikametindeki mevzilerine darbeler vuruldu. Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, 20 köy ve 1 kasabanın daha Ermenistan'ın işgalinden kurtarıldığını belirtti. Azerbaycan-İran sınırının işgal altındaki kısımlarının tamamen kontrol altına alındığını duyurdu. Ermenistan'ın Karabağ'ın güneyindeki cephe hattı çöktü.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)