Azerbaycan Ordusu, Ermeni Askerlerini Mevzilerde Teslim Aldı

Bugün Azerbaycan ordusu Ermeni ordusunun muharebe mevzilerini ele geçirdi. Mevzilerde bulunan Ermeni askerleri Azerbaycan Ordusuna teslim oldu.

Dünya 03.10.2020, 22:05 03.10.2020, 22:41
Azerbaycan Ordusu, Ermeni Askerlerini Mevzilerde Teslim Aldı

Karabağ bölgesinde Azerbaycan ordusunun düşmana karşı büyük çaplı savaşı devam ederken Bugün Azerbaycan ordusu Ermeni ordusunun muharebe mevzilerini ele geçirdi. Mevzilerde bulunan Ermeni askerleri Azerbaycan Ordusuna teslim oldu.

Azerbaycan askerleri tarafından yakalanan Ermeni askerlerinin fotoğrafları ifşa edildi. Hayatını kaybeden Ermeni askerlerin sayısı ise 4 bini buldu.

Ermenistan bunu kabul etmese de, cephedeki askerlerinin kaybını gizleyemiyor. Popüler Alman yayını Bild'in askeri muhabiri Paul Rontsheimer sansasyonel bir şekilde yaptığı açıklamada, Erivan'da gördüğü sahneden bahsetti. Milletvekili Zahid Oruc ise onun  durumunu paylaştı.

"Ermeniler kendini yalnız hissediyor. Çünkü yaklaşık 4.000 asker kaybettiler. Pratikte herkes bir askerlik bilir. Ermeni havaalanında benimle karşılaşan insanlar, "Merkel neden savaş hakkında bu kadar az konuşuyor?" Gazeteci, Hankendi'ye 8 saatlik uzun bir yolculuğu olacağını not ediyor.

Erivan'ın bu tür ziyaretleri kendi kışkırtıcı çıkarları için kullandığına dikkat edilmelidir. Azerbaycan bu tür ziyaretleri düzenlerken Bakü'den izin almanın önemini resmen vurguladı.
Bu ilk olarak  hit.az tarafından yayınlandı.

Haber: Azerbaycan/ Namig Delidağlı

Yorumlar (0)