Azerbaycan'da Gence'ye Roket Saldırısı

Azerbaycan'ın ikinci büyük kentine ağır toplar ağır silahlarla saldırı düzenlendi. Saldırı sonucunda 17 yaralı ve 5 ceset yıkılan evlerin enkazından çıkarıldı. Çok yaralı var.

Dünya 11.10.2020, 13:05 11.10.2020, 13:28
Azerbaycan'da Gence'ye Roket Saldırısı

Ermeni silahlı kuvvetleri, insani ateşkese aykırı olarak 11 Ekim 2020 günü saat 02.00 sıralarında Azerbaycan'ın ikinci büyük kentine ağır toplar ateşledi, bunun sonucunda 17 yaralı ve 5 ceset yıkılan evlerin enkazından çıkarıldı. Çok yaralı var.

Azerbaycan Acil Durumlar Bakanlığı'na (MES) göre, enkazda yaralanan 17 kişi ve 5 kişinin cenazesi Bakanlığın ilgili kuvvetleri tarafından kaldırıldı. Cephede yenilgilerini gören hain Ermeniler Karabağ'a ait olmayan topraklarımıza ateş etmeye devam ediyor. Karabağ Azerbaycan'a ait, zafer bizim.

Namig Delidagli,
Azerbaycan

Cumhurbaşkanı Yardımcısı ve Cumhurbaşkanlığı İdaresi Dış Politika Daire Başkanı Hikmet Hacıyev yaptığı açıklamada.
"Gördüğünüz gibi, Ermeni tarafı bazı çağrılarda bulundu ve insani ateşkes çağrısında bulundu, ancak bu oldu. Ancak ateşkesten sonra Ermeni ordusu, Gence'nin yoğun nüfuslu bir bölgesine çok tehlikeli bir silah olan TOCHKA-U füze sistemini ateşledi." Hacıyev, Ermenistan'ın bu eyleminin Rusya'da kabul edilen ateşkes anlaşmasından sonra olduğu için Rusya Federasyonu da dahil olmak üzere uluslararası topluma büyük bir saygısızlık olarak değerlendirilmesi gerektiğini sözlerine ekledi.

Yorumlar (0)
parçalı bulutlu