Azerbaycan'dan Rusya'ya Nota!

Rusya Devlet Duması Milletvekili Vitaliy Milonov'un Ermenistan'ın işgal ettiği Dağlık Karabağ'a gerçekleştirdiği yasa dışı ziyaret nedeniyle Rusya'ya nota verildi.

Dünya 18.10.2020, 01:15 18.10.2020, 01:35
Azerbaycan'dan Rusya'ya Nota!

Azerbaycan, Rusya Devlet Duma milletvekili Vitaly Milonov'un işgal altındaki Azerbaycan topraklarına yasadışı ziyaretine ilişkin Rusya'ya bir not gönderdi.

Rusya'daki Azerbaycan Büyükelçiliği, Rusya Devlet Duma milletvekili Vilati Milonov'un Azerbaycan'ın işgal altındaki topraklarına uluslararası kabul görmüş sınırları ihlal ederek yasadışı ziyaretiyle ilgili olarak Rusya Dışişleri Bakanlığı'na bir protesto notu gönderdi.

Notta, bu yıl 16 Ekim'de Vitaly Milonov'un ayrılıkçı rejimin başı ile görüştüğü ve Azerbaycan'ın Dağlık Karabağ bölgesindeki durumu daha da kötüleştirmeye yönelik çok kışkırtıcı açıklamalar yaptığı belirtildi. Ayrıca Rusya Federasyonu Devlet Duması milletvekilinin bu tür kışkırtıcı eylemlerinin hem Azerbaycan halkını hem de Rusya'daki multimilyonluk Azerbaycan toplumunu haklı olarak kızdırdığı ve Rusya-Azerbaycan ilişkilerini bozmaya yönelik olduğu belirtiliyor.

Milanov, 16 Ekim'de işgal altındaki Dağlık Karabağ'a gitmişti.

Yorumlar (0)
15°
açık