banner401Bir Başkasının Evinde Yaşayanlar Bir Gün Gitmek Zorunda Kalır

Sosyal Araştırmalar Merkezi Başkanı ve Milletvekili Zahid Oruj, "Muzaffer Ordumuzun görkemli zaferi, Ermenileri Kelbecer'den ayrılmaya mahkum ediyor. Ne de olsa bir başkasının evinde yaşayanlar bir gün gitmek zorunda kalacak." dedi.

Dünya 22.11.2020, 20:36 22.11.2020, 22:13
Bir Başkasının Evinde Yaşayanlar Bir Gün Gitmek Zorunda Kalır

Başkasının evinde yaşayanların bir gün gitmek zorunda kaldığını belirten Azerbaycan Sosyal Araştırmalar Merkezi Başkanı ve Milletvekili Zahid Oruj, "Şimdi Kelbecer şehrinin yakılması, 90'lı yıllarda, kısacası Ermeni barbarlığından 30 yıl sonra tüm topraklarda Zangilan, Gübadlı, Laçin, Fuzuli'nin çocukları tarafından tekrarlanıyor." dedi.

Ermenilerin, bir milletin şehirlere ve köylere, maddi ve manevi zenginliklere nasıl tecavüz ettiğini dünya gördüğünü belirten Zahid Orij, "küle dönen Azerbaycan tarihini soğuk gözlerle izliyor. Ermeniler, Roma İmparatorluğu'nun askeri ve siyasi liderleri olan atalarından bahsetmeyi severler. Evet, eski bir medeniyeti altı günde yakıp yok edenlerin acımasız genetiği, 21. yüzyılda genetik olarak yeniden canlandı. Muzaffer Ordumuzun görkemli zaferi, Ermenileri Kelbecer'den ayrılmaya mahkum ediyor. Ne de olsa bir başkasının evinde yaşayanlar bir gün gitmek zorunda kalacak." dedi.

Geride bıraktıkları manzara, gerçek ulusal kimliklerinin siyah izleri olduğunu belirten Oruj, "Ama küller altındaki o topraklarda yüzbinlerce yeni ev yapılacak, köyler ve şehirler yapılacak, herkesin ısıttığı vatan, Azerbaycan'ın yiğit evlat ve kızlarının yapıcı elleriyle inşa edilecek! Binlerce yıllık bir geçmişi olan ve ateşi kutsal kabul eden milletimin evleri yakma geleneği yoktur! Çünkü ocak kutsaldır! Kelimenin her iki anlamında da..." dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
parçalı az bulutlu