Brüksel'deki 3 patlamada 10 ölü 30 yaralı iddiası

Belçika'nın başkenti Brüksel'deki Zaventem Havaalanı'nda 3 patlama meydana geldi. bu patlamalarda en az 10 kişinin öldüğü belirtildi.

Dünya 22.03.2016, 11:04 22.03.2016, 11:45
Brüksel'deki 3 patlamada 10 ölü 30 yaralı iddiası
Zaventem Havaalanı'nda gidiş bekleme salonunda 2 patlama meydana geldi. Patlamalarda çok kişinin öldüğü, çok sayıda kişinin de yaralandığı belirtiliyor. Ağır yaralıların da bulunduğu patlamada, ölü sayısının artmasından endişe ediliyor.

Patlama sonrası, havaalanından dumanların yükseldiği ve duvarların pencerelerinin kırıldığı ise amatör kameraya yansıdı. Videoda birçok kişinin havaalanından koşarak kaçtığı görülüyor.

Çok yüksek sesli 2 patlamanın meydana geldiğinin belirtildiği havaalanına giden yolların kapatıldığı, demiryolu trafiğinin durdurulduğu ifade edildi. Sky News televizyon Alex Rossi ise patlama anını şöyle anlattı: "Çok çok yüksek sesli patlama. Binanın hareket ettiğini hissettim. Toz ve duman vardı. Şok olmuş ve sersemlemiş şekilde dışarı çıkan insanlar vardı."

Öte yandan havaalanındaki vatandaşların acil şekilde tahliye edildiği açıklandı. Brükselpolisi, Paris saldırganının tutuklanmasına misilleme olarak patlamanın yapılmasından şüphelenildiğini açıkladı.
Yorumlar (0)