Cami'ye Bombalı Saldırı

Almanya'nın Dresden kentinde Diyanet İşleri Türk İslam Birliği'ne (DİTİB) bağlı Fatih Camisi'ne ve kongre merkezine eş zamanlı saldırı düzenlendi.

Dünya 27.09.2016, 12:41 27.09.2016, 12:54
Cami'ye Bombalı Saldırı

Almanya'nın Dresden kentinde bir camiye ve kongre merkezine eş zamanlı düzenlenen saldırıda Olayda maddi hasar meydana geldi. Polis her iki olayın da aynı kişi ve kişiler tarafından yapıldığı ihtimali üzerinde duruyor.

Almanya'da bu yıl yabancılara yapılan saldırıların sayısı artıyor. Almanya'nın doğusundaki Saksonya eyaletinin başkenti Dresden'de dün akşam 21.53 sıralarında Hündorfer caddesi üzerinde bulunan Diyanet İşleri Türk İslam Birliği'ne (DİTİB) bağlı Fatih Camisi'ne yanıcı ve patlayıcı madde atıldı. Olayda can kaybı yaşanmazken maddi hasar meydana geldi. Patlamanın ardından meydana gelen yangın komşuların yardımı ile söndürüldü. Saldırganın kamera kayıtlarından bir kişi olduğu belirlendi. Dresden Emniyet Müdürü Horst Kretschmar olay yerine gelerek incelemelerde bulundu ve faillerin yakalanması için özel bir ekip kurduklarını açıkladı. Dresden Emniyet Müdürü Horst Kretschmar olayın yabancı düşmanı motifler taşıdığını açıkladı.

Olayın ardından Berlin Başkonsolosluğu Din Hizmetleri Ataşesi Ahmet Fuat Çandır da Dresden'e gelerek saldırıya uğrayan Fatih Camisi'nde incelemelerde bulundu. Ataşe Çandır daha sonra Dresden Emniyet Müdürü Horst Kretschmar'den bilgi alarak faillerin bir an önce yakalanmasını istedi.

Yorumlar (0)
parçalı bulutlu