Cephede kaybeden Ermeniler sivil nüfusu hedef almaya devam ediyor

Azerbaycan'da 21 ve 22 Ekim gece ve gündüzleri Ağdara-Ağdam, Fuzuli-Jabrail ve Zangilan-Güdlü yönündeki cephe operasyonları devam ederken, Ermeniler sivilleri hedef almaktan çekinmiyor.

Dünya 22.10.2020, 09:42
Cephede kaybeden Ermeniler sivil nüfusu hedef almaya devam ediyor

Cephede kaybeden Ermeniler sivil nüfusuhedef almaya devam ediyor. Cephede terör örgütleri tarafından finanse edilen Ermeni ordusunun tam yenilgisi yaklaşıyor. 21 ve 22 Ekim gece ve gündüzleri Ağdara-Ağdam, Fuzuli-Jabrail ve Zangilan-Güdlü yönündeki cephe operasyonları değişen yoğunlukta devam etti. Düşman savunma mevzilerimize küçük silahlar, havan topları ve toplarla ateş etti.

Azerbaycan Ordusu'nun Gubadlı yönünde yürüttüğü operasyon neticesinde Ermenistan Silahlı Kuvvetlerinin korunan birimleri önemli yükseklik ve bazı mevkilerden çekilmek zorunda kalmış, personel ve askeri teçhizat kaybı yaşanmıştır. Bu arada 22 Ekim sabah saat 09.00 sıralarında Ermenistan topraklarında Gabala ve Kurdamir yönündeki operasyonel-taktik füze komplekslerinden balistik füzelerin ateşlendiğini vurgulamak isterim. Şu anda cephede savaşlar sürüyor.

Haber: Namig Delidağlı
Azerbaycan

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
parçalı bulutlu