Corona Virüsten Ölen Kadından Büyük Fedakarlık

Koronavirüs (Covid-19) nedeniyle tedavi altına alındığı hastanede hayatını kaybeden 90 yaşındaki kadın Suzanne Hoylaerts, Yapay solunum cihazı kullanmak istemediğini Onu genç hastalar için saklayın. Zaten iyi bir hayat yaşadım" dediği belirtildi.

Dünya 01.04.2020, 22:03 01.04.2020, 22:46
Corona Virüsten Ölen Kadından Büyük Fedakarlık

Belçika’da bir yaşlı kadın koronavirüs (Covid-19) nedeniyle tedavi altına alındığı hastanede öldü. Koronavirüsten hayatını kaybeden kadın "Yapay solunum cihazı kullanmak istemiyorum. Onu genç hastalar için saklayın. Zaten iyi bir hayat yaşadım" ifadelerini kullanmasının ardından hayatını kaybetti.

Belçika'nın Lubbeek yakınlarındaki Binkomlu Suzanne Hoylaerts, COVID-19 virüsüne kapıldığı anlaşılması üzerine 20 Mart'ta hastaneye kaldırıldı.

rahatsızlığı giderek artması sonrasında solunum cihazına bağlanması kararı alındı. Ancak Hoylaerts, hastanedeki doktorlara: 'Yapay solunum kullanmak istemiyorum. Genç hastalar için saklayın. Zaten iyi bir hayatım vardı. ' dedi.

Hoylaerts, 22 Mart'ta hastaneye kaldırıldıktan iki gün sonra vefat etti. Kızı Judith Hollandalı Het Laatste Nieuws gazetesine, 'Ona veda edemem ve cenazesine katılma şansım bile yok.' dedi.

Yorumlar (0)
21°
parçalı bulutlu